دوشنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۵

مسائل جنسی و روابط زناشوئی , نکاتی درباره رابطه جنسی مردان که زنان نمی دانند

نکاتی در مورد رابطه جنسی مردان که نمی دانید

 

مردان، مانند زنان، اغلب بیشتر به فکر راضی کردن همسر خود هستند. وقتی مردی به همسرش علاقه داشته باشد، حتی اگر فقط بخواهد محبت او را جلب کند، به جای لذت خودش بر لذت همسرش متمرکز می‌شود تا در چشم او مرد بهتری جلوه کند.

 

هشت نکته در مورد رابطه جنسی مردان که نمی‌دانید، آماده باشید تا شگفت‌زده شوید.
یک تفکر رایج وجود دارد که همه فکر می‌کنند برای مردان، رابطه جنسی مثل پیتزا است: حتی بدش هم خوب است. اما این یکی از افسانه‌های جنسی بیشماری است که اصلاً حقیقت ندارد. ما همیشه از تفاوت بین زن و مرد حرف می‌زنیم، اما در واقع در این مورد مبالغه می‌کنیم.

بنابراین ما از کارشناسان مسائل جنسی خواستیم تا برخی از شگفت‌انگیزترین چیزها در مورد مردان و رابطه جنسی را که زنان از آن بی‌خبر هستند، افشاء کنند. احتمالاً شما هم دوست دارید از آنها باخبر شوید:

 

مردان می‌توانند تظاهر به ارگاسم کنند و این کار می‌کنند
در یک مطالعه موردی، مردی از این مسئله گلایه داشت که نمی‌داند چطور در رابطه جنسی با همسرش، جلوی ارگاسم دروغین خود را بگیرد. او در بیشتر طول زندگی خود نتوانسته بود به ارگاسم برسد، اما چون واقعاً برای همسرش ارزش قائل بود، به دروغ تظاهر به ارگاسم کرده بود. تعجب کردید؟ او تنها مردی نیست که این کار را می‌کند. بسیاری از مردان گفته‌اند که در زندگی خود دست به چنین کاری زده‌اند. پس مسئله مایع منی چه می‌شود؟ اگر از کاندوم استفاده کنید، و اگر بلافاصله کاندوم را دور بیاندازید، همسرتان اصلاً متوجه نمی‌شود که ارگاسم شده‌اید یا نه. اگر از کاندوم استفاده نکنید هم همسرتان به درستی متوجه نمی‌شود که چه مقدار مایع منی از شما خارج شده است.

 

ارگاسم مردانه همیشه با مایع منی همراه نیست
واقعیت دارد! در برخی موارد، مردان واقعاً می‌توانند بدون انزال به ارگاسم برسند. در برخی مردان مبتلا به دیابت، ورودی مثانه به خوبی بسته نمی‌شود و مایع می‌تواند به داخل مثانه برگردد (این مایع بعداً همراه با ادرار دفع می‌شود). یک مثال نسبتاً رایجتر هم مردان مسن‌تری هستند که تحت عمل برداشتن پروستات قرار گرفته‌اند. و اگرچه در این مورد نمی‌توان با اطمینان سخن گفت، اما افرادی که به شیوه تانترا (شیوه‌ای در تعالیم بودا و هندو) به رابطه جنسی می‌پردازند معتقدند که مردان می‌توانند بدون انزال به ارگاسم برسند.

 

مردان برای تظاهر به ارگاسم دلایلی مشابه دلایل زنان دارند
طبق گفته‌های اغلب مردانی که با آنها گفتگو شده است، دلیل اصلی تظاهر به ارگاسم آن است که در حین رابطه جنسی به ارگاسم نمی‌رسند (که همین مسئله یکی از دلایل تظاهر زنان به ارگاسم نیز هست). شاید مرد بیش از حد نوشیده باشد، مضطرب باشد، یا به دلیل اضطراب یا افسردگی دارویی مصرف کند که ارگاسم را سخت کند. این حالت معمولاً در مورد خانم‌ها نیز صادق است. آنها با تظاهر به ارگاسم به همسر خود می‌گویند که کارش را خوب انجام داده، همه چیز مرتب است و فعلاً کافی است. اساساً، هر دو جنس به دلایلی کاملاً غیرخودخواهانه تظاهر به ارگاسم می‌کنند. (البته، مطمئناً این راه‌حل مناسبی نیست.)

 

مسائل جنسی و روابط زناشوئی , نکاتی درباره رابطه جنسی مردان که زنان نمی دانند

 

مردان جوان‌تر نیز به ناتوانی جنسی یا عدم سفت شدن آلت دچار می‌شوند
فقط مردان بالای ۴۰ سال نیستند که به مشاوره جنسی و قرص‌های ویاگرا محتاج می‌شوند. مردان ، از جمله مردان جوان، مشکلات جنسی زیادی دارند. این مسئله به هیچ وجه مشکل نادری نیست. و فقط سفت نشدن آلت نیست که گریبانگیر مردان می‌شود ، انزال زودرس حدود ۲۰ درصد مردان را درگیر می‌کند.

 

مردان همیشه هم حوصله رابطه جنسی را ندارند
این ایده که مردان همیشه آماده و مشتاق رابطه جنسی هستند واقعاً حقیقت ندارد. شاید این مسئله در ۱۸ سالگی صحت داشته باشد، اما وقتی مسئولیت زندگی به دوشتان بیافتد شرایط تغییر می‌کند. زنان فکر می‌کنند این عادی است که گاهی به دلیل استرس یا نفخ حوصله رابطه جنسی را نداشته باشند، اما گمان می‌کنند که مردان در مقابل چنین مشکلاتی مصون بوده و همیشه سرحال هستند. در واقع اینطور نیست. بنابراین اگر شوهرتان امشب واقعاً سرحال نیست، نگران نباشید، این کاملاً عادی است که مردی هر از گاه حوصله رابطه جنسی را نداشته باشد.

 

مردان اغلب بیشتر بر لذت بردن همسرشان متمرکز هستند تا بر لذت خودشان
افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید مردان در اتاق خواب می‌توانند کمی خودخواه شوند. اما در مصاحبه با گروهی از مردان مشخص شد که کاملاً برعکس است. مردان، مانند زنان، اغلب بیشتر به فکر راضی کردن همسر خود هستند. وقتی مردی به همسرش علاقه داشته باشد، حتی اگر فقط بخواهد محبت او را جلب کند، به جای لذت خودش بر لذت همسرش متمرکز می‌شود تا در چشم او مرد بهتری جلوه کند.
به عنوان مثال می‌توان به بیماری اشاره کرد که نیم‌تنه پایین او فلج بوده و در نهایت توانسته بود با کمک تزریق آلتی با همسرش رابطه جنسی داشته باشد. او هیجان‌زده بود و به پزشکش گفته بود که حس می‌کند دوباره به یک مرد تبدیل شده ، اما فراموش نکنید که رابطه جنسی هیچ احساسی به او نمی‌داد. مسئله فقط حس او از ایجاد لذت جنسی برای همسرش بود. مثال دیگر: تمام مردانی که به متخصص مشکلات جنسی مراجعه می‌کنند به دنبال آن هستند که آلت‌شان بیشتر سفت شود. نکته آن است که سفتی آلت هیچ اثری بر حساسیت یا ارگاسم مرد ندارد ،آنها فقط می‌خواهند آلتشان سفت‌تر شود تا همسرشان لذت بیشتری ببرد. اینجا مسئله لذت مرد در میان نیست، اینجا بحث در مورد لذتی است که مرد می‌تواند به همسرش بدهد.

 

مسائل جنسی و روابط زناشوئی , نکاتی درباره رابطه جنسی مردان که زنان نمی دانند

 

برخی مردان نسبت به عملکرد جنسی خود به شدت حساس هستند
مجدداً، زنان و مردان زیاد هم متفاوت نیستند، اینطور نیست؟ برخی مردانی که به مشاور جنسی مراجعه کرده‌اند ریشه اختلالات جنسی خود را در یک اظهارنظر منفی یا تجربه بد یافته‌اند. از مردان سرسختی که در دفتر مشاور جنسی در هم می‌شکنند تا مردانی که متوجه می‌شوند همسرشان به دروغ تظاهر به ارگاسم کرده و گیج می‌شوند، همه این موارد نشان می‌دهد که اعتماد بنفس و مردانگی برخی از مردان عمیقاً بستگی به نگاه آنها به خودشان از دید شریک جنسی‌شان دارد. مشخصاً این بدان معنا نیست که شما باید به یک مرد در مورد عملکرد جنسی او دروغ بگویید (مسلماً خودتان هم دوست ندارید در این مورد دروغ بشنوید!)، اما بهتر است راهکار دیگری را در پیش بگیرید: «بهترین نکته برای مثبت نگهداشتن رابطه آن است که اگر مردی از نظر جنسی کار خوبی برایتان انجام داد به او بگویید. حتی یک «عالی بود» ساده هم می‌تواند اثری شگفت‌انگیز داشته باشد.»

 

ممکن است میل جنسی زن از شوهرش بیشتر باشد
براساس نظر کارشناسان، ما در میانه یک تغییر جنسی بزرگ هستیم. زنان امروز آزادی جنسی بیشتری دارند و به راحتی خواسته‌های جنسی خود را مطرح می‌کنند، که رفتار بسیار مثبتی است. اما جالب آنکه، این مسئله موجب مشکلات جنسی بیشتری می‌شود. مردان به این کلیشه عادت کرده‌اند که میل جنسی آنها باید بالاتر باشد، اگرچه این مسئله صحیح نیست. امروزه مردانی به پزشک مراجعه کرده و می‌گویند که همسر آنها بسیار بیشتر از آنها میل جنسی دارد. مسئله پایین بودن میل جنسی این مردان نیست، فقط برخی زنان میل جنسی بالاتری دارند. این مسئله احتمالاً همیشه صحیح بوده، اما از نظر فرهنگی زنان قبلاً میل جنسی خود را ابراز نمی‌کردند و حالا این کار را می‌کنند. در حقیقت، امروز مردان بیشتری به پزشک مراجعه می‌کنند و برای «هماهنگ شدن» با میل جنسی همسرشان کمک می‌خواهند. مردانی که می‌توانند یک یا دو بار رابطه جنسی مداوم داشته باشند، از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند تا بتوانند دور سوم را هم داشته باشند، اگرچه واقعاً مشکل سفت شدن آلت ندارند.
به هیچ وجه نمی‌توان گفت که زنان باید میل جنسی کمتری داشته باشند یا از میل جنسی خود شرمنده باشند. در عوض، هر دو جنس باید بپذیرند که تفاوت میل جنسی (از هر طرف) یک مسئله کاملاً طبیعی است و احتمالاً شاهد رواج بیشتر آن نیز خواهیم بود. مهم نحوه گفتگوی زن و شوهر در مورد این مسئله است. هر دو طرف باید نسبت به تمایلات جنسی طرف مقابل احترام قائل شوند.

 

 

منبع: ariasalamat.com

 این مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


مطالب مرتبط با این موضوع


در صورت تمایل به این موضوع نظر دهید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
مطالب قبلی این بخش
 • آنچه نباید قبل از رابطه جنسی انجام داد

  ۱۰ عملی که قبل از برقراری رابطه جنسی باید از آن پرهیز کنید رابطه جنسی یکی از لذت بخش ترین تجربیاتی است که میتوانید با همسرتان داشته باشید. هیچ چیز زیباتر از این نیست که …

  • علایم تخمک گذاری در زنان

   علایم تخمک گذاری در خانمها   علایم تخمک گذاری در خانمها هنگامی که یک دختر متولد می‌شود، تخمدان‌هایش حاوی میلیون‌ها تخمک نابالغ است. به طور معمول در هر ماه تنها یک تخمک، بالغ و رها …

   • درد هنگام برقراری رابطه جنسی در شب زفاف | درمان دردهای مقاربتی

    درد هنگام نزدیکی   اولین رابطه جنسی در شب زفاف همیشه دردناک نیست اما برای برخی از زنان ( و یا حتی مردان ) امکان دارد که این ارتباط در شب زفاف نامطلوب و دردناک …

    • توالت فرنگی و بیماری های مقاربتی؟!

     توالت فرنگی و بیماری های مقاربتی؟!   احتمالا خیلی‌ها وقتی روی توالت فرنگی می‌نشینند، به این فکر می‌‌افتند که مبادا از نفر قبلی که آنجا نشسته بوده، بیماری یا عفونتی بگیرند.   شما چه فکر …

     • مضرات آشامیدن آب بعد از رابطه جنسی

        چرا نباید بعد از رابطه جنسی آب خورد ؟   بهتر است در هنگام نزدیکی جنسی یا قبل از آن آب ننوشید چون موجب سردی مزاجتان خواهد شد. آشامیدن آب بعد از رابطه جنسی …

      • پاسخ به سوالات زنانه

       پاسخ به سوالات زنانه ای که زنان خجالت می‌کشند بپرسند!   شاید شما هم بارها پیش پزشک زنان رفته باشید اما آخر سر بدون آنکه سوالاتی که در ذهنتان بود را بپرسید، از مطب بیرون …

       • دانستنی های جالب درباره رابطه جنسی

          آیا این چیزها را درباره رابطه جنسی می دانید؟!   برخی از حقایق مربوط به رابطه جنسی از جمله این که یک رابطه جنسی سالم از شروط لازم برای یک رابطه زناشویی موفق است …

        • رفع تیرگی آلت تناسلی زنان

         رفع تیرگی آلت تناسلی زنان ( رفع تیرگی واژن )   یکی از راه های از بین بردن موهای زاید اطراف آلت تناسلی استفاده از تیغ یا ژیلت است که این تیغ ها اغلب باعث …