سه شنبه , ۸ فروردین , ۱۳۹۶

۱۲ ترفند برای اپ دوربین گوگل

دوربین گوگل (Google Camera) اپلیکیشنی ساده برای کاربران سیستم عامل پرطرفدار اندروید است که علاوه بر ایجاد تصاویر و ویدئوهای خلاقانه با آن می توان عکس‌های ۳۶۰ درجه Street View گرفت.
این روزها که عکاسی با موبایل برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی بسیار متداول شده، دانستن روش‌‌ها و ترفندهایی برای آسان‌تر شدن کار و کسب نتیجه بهتر لازم و ضروری است.
12 ترفند برای اپ دوربین گوگل

 

گوگل یک سال پیش اپلیکیشن دوربین گوگل (Google Camera) را برای کاربران سیستم‌عامل پرطرفدار اندروید معرفی کرد که به‌طور اعجاب‌انگیزی ساده است و موجب ایجاد تصاویر و ویدئوهای خلاقانه می‌شود. همین که شروع به عکاسی کنید، گروهی از گزینه‌های پنهان از تایمر خودکار گرفته تا تنظیمات نوردهی در حالت پانوراما را خواهید یافت و حتی توانایی ایجاد استریت ویو مانند قابلیت photo sphere را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به خاطر داشته باشید تمام ویژگی‌هایی که معرفی خواهند شد، برای همه دستگاه‌های مجهز به اندروید قابل دسترس نیست. برای مثال تبلت‌های اندروید بدون فلش دارای تنظیمات فلش نخواهند بود، همان طور که دستگاه‌های فاقد ژیروسکوپ قادر به عکسبرداری پانوراما نیستند.

 

عکاسی با دکمه حجم صدا

همان طور که در دستگاه‌های مجهز به آی‌او‌اس، ضربه زدن روی صفحه نمایش تنها راه عکس گرفتن نیست، در اندروید هم می‌توان با فشردن دکمه حجم صدا (کم و زیاد کردن صدا) عکس گرفت. مثلا اگر نکسوس۶ پی دارید، می‌توانید دکمه شاتر را نگه دارید تا یکسری عکس‌ پشت‌سر هم بگیرد.

 

سلفی بگیرید

اگر عاشق سلفی گرفتن هستید، ممکن است سلفی گرفتن با دوربین گوگل ابتدا کمی برایتان عجیب باشد. اگر بدقت نگاه کنید دکمه سه نقطه شکلی در گوشه صفحه نمایش گوشی‌تان خواهید دید. (فرقی نمی‌کند بالا یا پایین، بستگی به این دارد که چگونه دستگاه اندرویدتان را در دست بگیرید) ضربه‌ای به آن بزنید تا چند گزینه جدید از جمله دکمه‌ای که شبیه تلفن با یک فلش در حال چرخش به دور آن است مشاهده شود، روی آن ضربه‌ای بزنید تا لنزهای جلو و پشت دستگاه شما تغییر وضعیت بدهد.

 

تغییر دستی نوردهی

برخلاف اپ دوربین آی‌او‌اس، دوربین گوگل به شما امکان قفل کردن هدف نوردهی یا مرکزی را در محل نمی‌دهد. به این معنی که این اپ تنظیماتی را که آی‌او‌اس ارائه نمی‌کند، در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع با این اپ می‌توانید تنظیمات نوردهی را به‌طور دستی میزان کنید.

 

برای این کار باید دوباره دکمه سه نقطه را ضربه زده و بعد دکمه مربع شکل با نشانه‌های مثبت و منفی را انتخاب کنید. وقتی این کار را کردید، تنظیمات نوردهی دوربین گوگل در بالای شاتر ظاهر خواهد شد، با دکمه‌های +۱ یا +۲ می‌توان نوردهی را بالا برد و با -۱ یا -۲ می‌توان آن را کم کرد. همین که نوردهی را دستی تنظیم کردید، تنظیمات جدیدی را خواهید دید.

 

12 ترفند برای اپ دوربین گوگل

تنظیم تایمر خودکار

اگر خواستید چند عکس دسته جمعی بگیرید، دوربین گوگل به تایمر خودکار مجهز است که بین سه تا ده ثانیه به شما وقت می‌دهد پس از این‌که شاتر را فشار دادید، فیگوری را که می‌خواهید بگیرید. تنها باید روی دکمه سه نقطه ضربه بزنید و بعد دکمه‌ای را که شبیه آلارم ساعت است با سر انگشت خود آشنا کرده و فاصله زمانی مناسب خود را انتخاب ‌کنید.

 

تنظیم فلش

اپ دوربین گوگل هر جا که به نور بیشتری نیاز باشد، فلش را روشن می‌کند، اما اگر دوست دارید می‌توانید به انتخاب خود هر زمان که خواستید از فلش استفاده کنید. تنها باید دکمه فلش را بزنید تا بین سه تنظیم خودکار، روشن و خاموش آنچه را می‌خواهید انتخاب کنید.

 

تماشای فوری جدیدترین عکس‌ها

اگر می‌خواهید به عکس‌هایی که گرفته‌اید نگاهی سریع بیندازید، روی حبابی که ظاهر شده ضربه بزنید، با این کار جدیدترین عکس‌هایی که گرفته‌اید قابل مشاهده می‌شود. اگر حباب را ندیدید، از راست صفحه حرکت کنید تا آخرین عکس‌هایی را که در دوربین‌تان ذخیره شده، ببینید.

 

ساختن تصویر پانوراما

گاهی یک فریم برای عکسبرداری landscape کافی نیست. با ورود به حالت پانوراما، امکان عکسبرداری متعدد از یک صحنه را خواهید داشت و بعد هم اپ گوگل این چند عکس را در یک تصویر کوک می‌زند و به هم وصل می‌کند.

برای استفاده از این قابلیت باید از سمت چپ صفحه نمایش گوشی وارد قسمت Panorama شوید، بعد دکمه سه نقطه را ضربه زده و یکی از فرمت‌های landscape، portrait، square یا exaggerated را برای عکاسی پانوراما انتخاب کنید.

 

با این انتخاب وقتی آماده شدید روی دکمه شاتر ضربه بزنید. بعد باید نقاطی را که می‌خواهید روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا دایره‌هایی ایجاد شود، دوربین گوگل هر زمان که دایره‌ انتخابی شما مناسب بود، عکس می‌گیرد. با اتمام این مرحله، اپ مورد بحث ما عکس‌ها را به هم می‌چسباند تا یک تصویر تحویل دهد.

 

کنتراست بالای مناظر

اگر می‌خواهید از منظره‌ای که نور درخشانی دارد، عکس بگیرید امکان دارد نوردهی را فقط پس از تنظیم تنظیمات دستی نوردهی داشته باشید. در این موارد بهتر است از تنظیمات HDR یا High Dynamic Range دوربین گوگل استفاده کنید. وقتی HDR یا HDR پلاس روشن شود، این اپ با ضربه روی دکمه شاتر، شات‌های متعددی را در نوردهی‌های متفاوت خواهد گرفت.برای روشن کردن حالت HDR باید تنظیمات HDR پلاس را میزان کنید. اگر نکسوس ۶، ۵ ایکس یا ۶ پی دارید، گزینه تنظیم HDR خودکار را در گوشی خود خواهید داشت.

 

12 ترفند برای اپ دوربین گوگل

ایجاد قابلیت photo sphere

با کمک اپ دوربین گوگل گرفتن عکس‌های ۳۶۰ درجه Street View آسان می‌شود. می‌توانید با چسباندن چند عکس آنها را بسازید یا با چرخاندن گوشی اندروید خود به اطراف چنین عکسی بگیرید. مراحل ساختن عکس مشابه عکسبرداری پانوراماست بجز این‌که باید عکس‌های بیشتری برای ساخت افکت بگیرید. ابتدا از سمت چپ صفحه‌نمایش گوشی وارد Photo Sphere شوید و شاتر را بزنید و بعد با هدف قرار دادن و دایره‌سازی شروع کنید. پس از این کار دوربین گوگل هر جا که نیاز باشد طی چند ثانیه یا چند دقیقه تصاویر را به‌ هم کوک می‌زند. در آخر می‌توانید از سمت راست صفحه نتیجه را مشاهده کنید. روی دکمه Photo Sphere ضربه‌ای بزنید تا تصویر استریت ویو داشته باشید.

 

فوکوس دلخواه

هرجا بخواهید می‌توانید لنزهای دوربین دستگاه اندروید خود را فوکوس کنید. اپ دوربین گوگل به‌طور خودکار هدف مرکزی را برمی‌گزیند و با توجه به نوری که در دسترس است، نوردهی را تنظیم می‌کند. اگر هم می‌خواهید می‌توانید هدف مرکزی را خود انتخاب کنید. تنها باید هرجایی روی صفحه را که خواستید ضربه بزنید تا دوربین گوگل، تصویر را دوباره فوکوس کند و سطح نوردهی را تغییر دهد.

 

افزودن lens blur

اگر می‌خواهید کمی عکس‌هایتان را افکت بدهید، می‌توانید تزئینات هنری به آنها اضافه کنید. ویژگی lens blur دوربین گوگل تصویر را در مرکز عکس برجسته و پس‌زمینه را محو می‌کند. برای این کار باید از سمت چپ صفحه نمایش گوشی‌تان، قسمت افکت‌ها را باز کنید و بعد Lens Blur را انتخاب کنید. لنزها را در سوژه خود هدف‌گذاری کنید و دکمه شاتر را بزنید. اپ دوربین گوگل عکس را می‌گیرد و در چند ثانیه مراحلی که باید انجام می‌شود. با حرکت از سمت راست صفحه می‌توانید نتیجه به دست آمده را نگاه کنید. نتیجه کاهش عمق میدان عکس شبیه دوربین‌های SLR خواهد بود.

 

منبع:جام جم انلاین

 این مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
نظر یا پرسش خود را بیان کنید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
مطالب قبلی این بخش
 • روش پیدا کردن گوشی سرقت شده روش پیدا کردن گوشی سرقت شده از طریق خط همراه اول و ایرانسل

  روش ردیابی گوشی سرقت شده با خط همراه اول و ایرانسل همه ی ما وقتی گوشیمان را به سرقت می برند دنبال راهی برای ردیابی گوشی هستیم،با خواندن این مطلب به راحتی می توانید گوشی …

  • ارسال تصویر همراه عکس در تلگرام مرتب سازی استیکرهای تلگرام در نسخه جدید

   آموزش روش مرتب سازی استیکرهای تلگرام  (تلگرام ، پیام رسان محبوب این روزها ، تحت وب و در سیستم‌عامل ویندوز، مک و لینوکس نیز قابل استفاده است.)   آیا مرتب سازی استیکرهای تلگرام امکانپذیر است ؟ …

   • پیدا کردن افراد در اینستاگرام روش پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره موبایل

    آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام بوسیله شماره موبایل اگر بخواهیم دوستمان در اینستاگرام جستجو کنیم ولی شناسه کاربری یا ID او را نداریم چه کنیم؟ در این مطلب روش پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره موبایل …

    • بازگشت به گروه های لفت داده شده در تلگرام ویرایش پیام تلگرام / تلنگر به کاربران گروه

     آموزش ویرایش پیام تلگرام و تلنگر به کاربران گروه ویرایش پیام تلگرام, آموزش تلگرام, ویرایش پیام های ارسال شده در تلگرام, ترفندهای تلگرام, تلنگر به کاربران گروه تلگرام, پیام‌رسان تلگرام, نرم افزار تلگرام, نسخه دسکتاپ تلگرام, …

     • افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

      افزایش سرعت گوشی های اندرویدی آندروید در حال حاضر یکی از معروفترین سیستم‌عامل‌های موجود است. میلیون‌ها تلفن هوشمند هم‌اکنون در حال استفاده از این سیستم‌عامل‌اند، اما بعضی اوقات ممکن است کاربر در این سیستم‌عامل با …

      • آموزش ذخیره عکس های اینستاگرام در گوشی و ویندوز

       آموزش ذخیره عکس های اینستاگرام در گوشی و ویندوز  آموزش ذخیره عکس های اینستاگرام در گوشی و ویندوز اینستاگرام محل اجتماع بهترین عکاس‌های جهان و میلیون‌ها کاربر است که عکس‌ها و ویدیو‌های خود را در …

       • ترفند و کدهای دستوری سیم کارت ایرانسل

        ترفند ها و کدهای دستوری سیم کارت ایرانسل       اپراتورهای مختلف برای سریع تر شدن دسترسی کاربران به خدمات سیم کارت، کدها و دستوراتی را طراحی کرده اند که شما با شماره گیری …