جمعه , ۱۹ آذر , ۱۳۹۵

برنامه پاکسازی بدن در سیزده روز عید ۹۴

وقتش رسیده که سموم انباشته شده در زمستان را از بدن‌تان بیرون کنید.
بهار فصل اعتدال است؛ اعتدالی که از همان روزهای اول آمدنش با بدون حساب و کتاب غذا خوردن، لباس پوشیدن و وقت گذراندن آن را به هم می‌ریزیم. بدنی که در زمستان چاره‌ای جز گرفتن کالری بیشتر و انباشته کردن سموم در خود را نداشته، باید در بهار طبیعت خودش را از آلودگی‌ها خالی کند اما ظرف‌های آجیل و شیرینی عید نمی‌گذارند و لباس‌های ساتنی که قرار است آراسته‌ترمان کند هم کار را برایش سخت‌تر می‌کند.گرچه تعطیلی می‌تواند بهترین فرصت برای رعایت یک رژیم سم‌زدا را برای شما مهیا کند اما اگر حواس‌تان به آنچه در ‌مهمانی‌های نوروزی می‌گذرد، نباشد، همه برنامه‌ریزی‌ها برای پاکسازی بدن‌تان هدر می‌رود. شاید اگر به جای اینکه همه سنگ‌ها را با هم ‌بردارید و کار را برای خودتان سخت کنید، تصمیم بگیرید در هر روز از تعطیلات نوروزی یک قانون سم‌زدایی را رعایت کنید و تا پایان تعطیلات به آن پایبند باشید، کار برای‌تان آسان‌تر شود پس وقت را هدر ندهید و از همان روز اول سال برای ساختن بدنی پاک قدم ‌بردارید.

پاکسازی بدن در تعطیلات نوروز , دفع سموم بدن , سم زدایی بدن

با غذای آماده خداحافظی کنید

وقت نداشتن را بهانه نکنید. نیازی نیست هر وعده خورش قورمه‌سبزی درست کنید؛ همان املت یا کوکوی سبزی هم می‌تواند یک وعده غذایی کامل به شمار بیاید و درست کردنش هم زحمتی ندارد. مهم این است که سراغ کنسرو، فست‌فود و مواد غذایی که با کمک نگهدارنده‌ها سر پا مانده‌اند، نروید. اگر جدی هستید و واقعا تصمیم گرفته‌اید بدن‌تان را پاکسازی کنید، حداقل در این ۱۳ روز قید خوردن کنسرو را بزنید و سراغ سوسیس و کالباس هم نروید. به شما توصیه می‌کنیم تا آنجا که می‌توانید مواد غذایی را که نگه‌دارنده‌های صنعتی دارند در این مدت استفاده نکنید؛ برای مثال حتی به جای رب گوجه‌فرنگی صنعتی، خودتان با گوجه تازه رب درست کنید.

روز اول

آب و لیمو بخورید

اولین قدمی که برای پاکسازی بدن‌تان در این فصل می‌توانید بردارید، اضافه کردن آبلیموی تازه به لیوان آبی است که قرار است صبح‌ها بنوشید. آبلیموهای شیشه‌ای فایده‌ای ندارند فقط لیموی تازه است که می‌تواند چنین اثر معجزه‌آسایی را در پاکسازی بدن‌تان داشته باشد. با کمک چند قطره لیمویی که در لیوان آب می‌چکانید، می‌توانید به دفع سموم بدن‌تان و حذف چربی‌های اضافه بدن خود کمک کنید.

روز دوم

روزه بگیرید

پیشنهاد عجیبی به نظر می‌رسد؟ روزه بودن در روزهای اول سال؟ طاقتش را دارید؟ اگر دارید همین امروز شروع کنید و با گرفتن یک روزه مستحبی هم ثواب کنید و هم به بدن‌تان برای دفع کردن سم‌هایش شوک دهید. بعد از زمستانی که خودتان را با انواع غذاهای پرکالری سیر کرده‌اید به چنین فرصتی برای استراحت دادن به بدن‌تان نیاز دارید اما اگر شرایط روزه گرفتن را ندارید، می‌توانید حداقل یک روز هم که شده با گوشت قرمز خداحافظی کنید و از صبح تا شب را با غذاهای مایع، آب فراوان و سبزیجات برگ سبز بگذرانید. باور کنید بدن‌تان به یک روز کم‌کالری برای شروع سال تازه نیاز دارد.

روز سوم

به خورشید سلام کنید

تنفس عمیق به بدن‌تان این توان را می‌دهد تا با کمک راه‌های دیگری که در ادامه این مطلب می‌آوریم، راحت‌تر و سریع‌تر خود را پاکسازی کند. اولین قدم برای رسیدن به چنین هدفی، تنفس درست است. شما بیشتر از هرکسی می‌توانید به خود راه و رسم درست نفس کشیدن را بیاموزید.

قانون پیچیده‌ای ندارد؛ دم کامل و بازدم کامل بدون آنکه هر چند ثانیه یک‌بار نفس‌تان را در سینه‌تان حبس کنید. خود شمایید که باید در تمام روز شاهد نفس کشیدن خود باشید و اجازه ندهید که قانون گفته شده فراموش شود اما گذشته از درست نفس کشیدن در تمام روز، بعد از بیداری بیشتر از هر زمانی به تنفس عمیق و صحیح نیاز دارید. پس با تمرکز روی پاهای‌تان بایستید، سرتان را کمی بالا بگیرید و ۱۰ بار دم و بازدم عمیق انجام دهید.

روز چهارم

کتان بپوشید

فصل بهار فصل پوشیدن لباس‌های کتانی و الیاف طبیعی است. تی‌شرت‌های عرق‌گیری که از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند را کنار بگذارید و حتی در تمرین‌های ورزشی‌تان از گزینه‌های سالم‌تر استفاده کنید. خوشبختانه این روزها بازار تولید لباس‌هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده‌اند هم داغ است و می‌توانید متناسب با جیب و سلیقه‌تان، گزینه‌ای را برای سالم لباس پوشیدن در فصل بهار انتخاب کنید. با پوشیدن لباس‌هایی که هم شما را در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کنند و هم هوا به‌راحتی در آنها جریان پیدا می‌کند به بدن‌تان اجازه می‌دهید که نفس بکشد و برای پاکسازی بهاری آماده‌تر شود.

روز پنجم

بهاری بنوشید

نوشیدن عرقیات به پاکسازی بدن شما کمک می‌کند به شرط آنکه نوشیدنی‌تان را متناسب با فصلی که در آن قرار دارید و شرایط بدنی‌تان انتخاب کنید. اگر گرم‌مزاج هستید و همیشه احساس‌گرگرفتگی دارید، می‌توانید سراغ عرق کاسنی بروید. این عرق باعث می‌شود که کبدتان بهتر کار کند و سموم به‌راحتی از بدن‌تان بیرون بروند. گرم‌مزاج‌هایی که به کاسنی روی می‌آورند، آرامش‌شان بیشتر و احساس‌گرگرفتگی‌شان کم می‌شود و با دفع سموم از طریق کبدشان، احساس آرامش جسمی و روانی بیشتری می‌کنند.

روز ششم

آش آلو بخورید

آش شله‌قلمکار دوست دارید و در برابر‌ آش رشته نمی‌توانید مقاومت کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم حالا که به فکر پاکسازی بدن‌تان افتاده‌اید، این آش‌های سنگین، پرکالری و نفخ‌آور را فراموش کنید و سراغ یک گزینه ملین برای بیرون راندن آلودگی‌های انباشته شده در بدن‌تان بروید. ‌آش آلو یکی از بهترین گزینه‌ها برای رسیدن به چنین هدفی است. پس از عبور کردن از فصل سرما، شما به چنین پاکسازی نیاز دارید و اگر بتوانید سیستم دفع بدن‌تان را رو به راه کنید در مسیر پاکسازی بهاری بدن‌تان موفق‌تر خواهید بود.

روز هفتم

رستوران هندی نروید

غذاهای تند، واقعا آتش به جان‌تان می‌اندازند و حتی خوردن عرق کاسنی و سکنجبین هم نمی‌تواند مانعی که فلفل و ادویه‌های تند برای سم‌زدایی ایجاد می‌کنند را از سر راه بردارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا اطلاع ثانوی، فلفل قرمز را فراموش کنید و خیال رفتن به رستوران‌های هندی که ستون اصلی غذاهای‌شان ادویه‌های تند است را از سرتان بیرون کنید. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که از میان همه ادویه‌ها، کاری یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند در روزهای پاکسازی بدن همراه شما باشد. شاید هم به همین دلیل و برای خنثی کردن اثر ادویه‌های تند است که هندی‌های فلفل‌دوست، این ادویه را به عنوان چاشنی همیشگی غذاهای‌شان انتخاب می‌کنند.

روز هشتم

ماساژ بگیرید

هدیه خریدن برای بسیاری از مردها سخت‌ترین کار است اما اگر در این روزهای آخر سال همسرتان به فکر خرید عیدی برای شماست به او در انتخاب گزینه مناسب کمک کنید. بلیت یک جلسه ماساژ، هم می‌تواند انتخاب آسان و کم‌هزینه‌ای برای مرد خانواده باشد و هم یک برگ برنده که به شما در پاکسازی بدن‌تان کمک می‌کند. تنها خوردن مواد غذایی نیست که باعث می‌شود سموم از بدن‌تان بیرون برود بلکه درست جریان پیدا کردن خون در بدن و آرام شدنش هم به بیرن رفتن سم‌های انباشته شده در جای‌جای‌ بدن‌تان کمک می‌کند؛ یک ماساژ خوب و اصولی هم حال‌تان را بهتر می‌کند، هم جریان خون را در بدن‌تان بهبود می‌بخشد و هم سیستم دفع بدن‌تان را برای خارج کردن سموم آماده می‌کند.

پاکسازی بدن در تعطیلات نوروز , دفع سموم بدن , سم زدایی بدن

روز نهم

کاهو سکنجبین بخورید

شربت سکنجبین که همان «سرکه و انگبین» قدیمی‌هاست، یکی از بهترین نوشیدنی‌های بهاری برای پاکسازی بدن است. همانقدر که عرق کاسنی به شما برای کاهش تلخی‌های‌تان کمک می‌کند، سکنجبین هم می‌تواند در بیشتر شدن آرامش‌تان و سر و سامان گرفتن وضع بدن‌تان راهگشا باشد. برای درست کردن این شربت حتما نباید سرکه و عسل در اختیار داشته باشید. شما می‌توانید از ترکیب هر ماده ترش و شیرینی برای ساختن این نوشیدنی استفاده کنید. آبلیمو و عسل یکی از بهترین جایگزین‌هایی است که می‌توانیم به شما معرفی کنیم. اما اگر قصد دارید سکنجبین را همراه کاهو بخورید تا با یک تیر دونشان بزنید و سبزیجات پاکسازی‌کننده را هم به برنامه غذایی روزانه‌تان بیاورید، بهتر است سراغ همان طعم قدیمی بروید و با سرکه و شکر معجون‌تان را بسازید.

روز دهم

پسته و گردو نخورید

غذاها و خوراکی‌هایی که طبع گرم دارند به بدن‌تان اجازه نمی‌دهند که از این برنامه سم‌زدایی بیشترین تاثیر را بگیرد. به همین دلیل در دید و بازدیدهای نوروزی باید حواس‌تان به ظرف آجیل روی میز باشد و اگر هم قصد خوردن چند دانه آجیل را دارید به جای خوردن گردو که به‌شدت طبعش گرم است، سراغ بادامی که طبع معتدل دارد بروید و حتی در خوردن همان هم زیاده‌روی نکنید.

روز یازدهم

شیرینی ممنوع!

گرچه شما می‌توانید در میان آجیل‌ها بادام قابل خوردن در روزهای سم‌زدایی را پیدا کنید اما وقتی پای شیرینی به میان می‌آید، نمی‌توانیم مورد استثنایی را برای‌تان مثال بزنیم و چاره‌ای جز ممنوع کردن شیرینی‌جات در روزهای سم‌زدایی بدن را نداریم. شما نه‌تنها در این روزها باید قید شیرینی خوردن را بزنید بلکه باید دور قند و شکر را هم خط بکشید.

شیرین‌کننده‌های طبیعی، خرما، عسل و مواردی از این دست می‌توانند مانع افت قند خون شمایی که تجربه دوری از شیرینی‌ها را ندارید، شوند. گذشته از این، میوه خوردن هم در این روزها که اجازه لب زدن به شیرینی را ندارید، می‌تواند عصای دست‌تان شود اما مهم این است که بتوانید قید نان خامه‌ای را بزنید و سراغ نان مربایی که شیرینی ثابت روزهای سال نوست هم نروید.

روز دوازدهم

پوست‌تان را شانه کنید

برس‌های بزرگ مخصوص حمام را دیده‌اید؟ حتما در اولین فرصت یکی از آنها را بخرید و تا زمانی که چنین برسی را تهیه می‌کنید، از همان کیسه‌های سنتی برای پاکسازی پوست‌تان کمک بگیرید. پوست یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن است که همیشه به پاکسازی نیاز دارد. بهترین راه برای پاکسازی‌ پوست این است که پیش از خیس کردن بدن در حمام، برس‌های مخصوص شست‌وشو یا کیسه حمام را به آرامی روی سطح همه پوست‌تان بکشید. این لایه‌برداری سطحی به پوست شما مجال تنفس می‌دهد و بدن‌تان را زنده و شاداب می‌کند اما یادتان باشد زمان انجام این پاکسازی، پیش از خیس شدن پوست است.

روز سیزدهم

در پیش‌دستی غذا بخورید

زیاد غذا خوردن و پرخوری می‌تواند تمام تلاش‌های شما را هدر دهد و مانع کارساز شدن برنامه سم‌زدایی‌تان شود. به همین دلیل به شما تاکید می‌کنیم که حداقل در این ۱۳ روزی که قرار است بدن‌تان را سم‌زدایی کنید، مراقب میزان غذایی که می‌خورید باشید و حتی یک وعده را هم با بی‌خیالی معده‌تان را پر نکنید.

شاید بهترین راه این باشد که به جای بشقاب‌های بزرگ در پیش‌دستی غذا بکشید تا فارغ از شمردن تعداد لقمه‌ها و قاشق‌هایی که به دهان می‌برید، آگاهانه از همان اول بنا را بر کم و سبک غذا خوردن بگذارید. باز هم تاکید می‌کنیم خوردن غذاهای سنگین یا مواد غذایی که دفع‌شان سخت است می‌تواند برنامه‌ریزی‌تان را به باد دهد.

 

به رژیم‌تان اینها را اضافه کنید

فصل بهار فصل سبزیجات و میوه‌های پاکسازی‌کننده است؛ این فصل را از دست ندهید و هر روز قبل از به خانه آمدن، سری به میوه فروشی محله‌تان بزنید و داروهای طبیعی که می‌توانند بدن‌تان را پاکسازی کنند را با خود به خانه بیاورید.

 

به آووکادو سلام کنید

حالا که عصاره سلامتی در میوه‌فروشی‌ها پیدا می‌شود، وقت را هدر ندهید و هر روز که به خانه می‌آیید، یک عدد آووکادو هم با خود بیاورید.

مهم نیست که این میوه زندگی‌بخش و جوان‌کننده را چطور مصرف می‌کنید؛ می‌شکافیدش و روی آن لیمو می‌ریزید یا اینکه اسموتی آووکادو درست می‌کنید و آن را سر می‌کشید؟ آووکادو را به هر طریق که مصرف کنید، می‌توانید از خدمتی که به سلامت‌تان می‌کند بهره‌مند شوید و با کمک این میوه فصل، یک قدم دیگر برای پاکسازی بدن‌تان‌ بردارید. اضافه کردن سبزیجات سالم، اصل مهمی در پاکسازی طبیعی بدن است. گذشته از آووکادو، شما باید انواع کلم را هم به یخچال‌تان راه دهید و سراغ کاهو، اسفناج، کرفس و دیگر سبزیجات برگ سبز بروید. همه این سبزیجات را دوست ندارید؟ اشکالی ندارد! به خودتان قول دهید که تا پایان تعطیلات هر روز با یک سبزی زندگی‌بخش آشتی کنید.

انواع توت را به خانه بیاورید

توت‌فرنگی، توت سیاه یا سفید؛ فرقی نمی‌کند. شما برای پاکسازی بدن‌تان می‌توانید از انواع توت کمک بگیرید. این میوه‌ خوشمزه که کلروفیل فراوانی در خود دارد به بدن شما برای دفع مواد سمی و آسیب‌زننده کمک می‌کند. خوردن توت به‌تنهایی لذت‌بخش است اما اگر می‌خواهید این عیش را تمام کنید، با کمک توت‌های مختلف اسموتی درست کنید و هر روزتان را با یک لیوان خوش‌رنگ از اسموتی که با توت‌های مختلف تهیه کرده‌اید، بگذرانید. اگر در این میان توت‌هایی که رنگ تیره‌تری دارند را انتخاب کنید، گذشته از پاکسازی بدن‌تان، یک میوه ضد سرطان را هم به رژیم‌تان اضافه کرده اید و از خواص آنتی‌اکسیدانی‌اش بهره برده‌اید.

 

مجله سیب سبز – الناز مظاهریاین مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
loadingLoading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
در صورت تمایل به این موضوع نظر دهید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
 • تزیین تخم مرغ هفت سین - رنگ کردن تخم مرغ رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

    تزیینات سفره هفت سین سال ۹۴ رنگ کردن تخم مرغ هفت سین   یکی از جالب ترین بخش های سفره هفت‌سین، تخم مرغ های رنگی است. قدیم ها، مادرهایمان با پوست پیاز و زردچوبه …

 • طرز تهیه سوهان قم طرز تهیه سوهان قم

  طرز تهیه سوهان قم   تاریخ سوهان سوهان براى اولین بار در قم پخته شده است، از این رو تاریخ پیدایش آن را نیز در قم باید جست وجو کرد. آنطور که در بین سوهانى …

 • شیرینی قرابیه بادام تبریز طرز تهیه شیرینی قرابیه بادام تبریز

    دستور پخت شیرینی قرابیه بادام تبریز شیرینی قرابیه از شیرینی های سنتی تبریز است. این شیرینی در شهرهای مختلف آذربایجان از جمله تبریز و شهرستان قزوین و شهرستان زنجان ، هم چنین در جمهوری آذربایجان …

 • مدل تزیین تخم مرغ هفت سین ایده هایی برای تزیین تخم مرغ هفت سین (۲)

    ایدﻩهایی ساده و زیبا برای تزیین تخم مرغ هفت سین   روزهای پایانی زمستونه و صدای قدم های بهار زیبا شنیده میشه . این روزا همه به فکر خونه تکونی و تهیه لوازم و …

 • تزیین جام هفت سین نمونه های زیبای تزیین جام هفت سین

  عکس های انواع مدل تزیین جام هفت سین    یکی از روش های چیدمان  سفره هفت سین استفاده از جام به عنوان ظرف هست که معمولا با ذوق و سلیقه خاصی تزیین می شن. برای …

 • تارت فلورنتینا طرز تهیه تارت فلورنتینا / شیرینی ملکه بادام

  دستور پخت تارت فلورنتینا   تارت فلورنتینا یا شیرینی ملکه بادام ، شیرینی خوشگل و خوشمزه ایه که درست کردن اون به نظر پر کار و سخت می‌آید. اما این طور نیست فقط کمی صبر و حوصله می‌خواهد. اگر …

 • طرز تهیه باقلوا خانگی طرز تهیه باقلوای خانگی شیرینی مراسم و عید

  دستور پخت باقلوا خانگی خوشمزه و ترد این باقلوای خانگی طعم بی نظیری داره. ظاهر زیبای این شیرینی خوشمزه هر کسی را وسوسه می کنه طعم اونو بچشه. باقلوا از شیرینی هایی هست که در تمامی …

 • شیرینی برنجی , نان برنجی , شیرینی نائینی طرز تهیه نان برنجی / شیرینی نایینی عید

  طرز تهیه نان برنجی یا شیرینی برنجی نایینی برای عید نوروز   نان برنجی نایینی شیرینی ترد و خوش عطری است که مورد علاقه اکثر افراد در هر سنی می باشد. اگر می خواهید از مهمانهای …

 • عکس سفره هفت سین عکس تزیین سفره هفت سین

  نمونه هایی از مدل های مختلف تزیین سفره هفت سین   از سنت های زیبای ما ایرانیان برای عید نوروز و استقبال از بهار ، چیدن و تزیین سفره هفت سین است. در سفره هفت …

 • آموزش کامل کاشت سبزه عید دو رنگ سبزه عید دو رنگ بسازید

  آموزش کامل کاشت سبزه عید دو رنگ کاشت سبزه قبل از سال نو، نشانی از سبزینگی برای سال جدید است و بدون سبزه، بساط هفت سین صفایی ندارد. شاید خرید یک سبزه، بسیار راحت ‌تر …

مطالب قبلی این بخش
 • چربی سوزی با خوردن پروتئین چربی سوزی با خوردن پروتئین در صبحانه

  چربی سوزی با خوردن پروتئین در صبحانه     شاید نمی دانستید اما خوردن پروتئین در صبحانه موجب می شود کالری بیشتری بسوزانید ! اما دقیقا چه میزان پروتئین در وعده‌ی صبحانه منجر به حداکثر …

  • sekseke سکسکه : علل و درمان

      سکسکه ناشی از اسپاسم و انقباض غیرارادی و ناگهانی عضلات دیافراگم است. زمانی که این عضله منقبض می شود، تارهای صوتی با ضربه محکمی بسته می شوند و این بسته شدن، همان صدای سکسکه …

   • عوارض وای فای , خطرات وای فای برای سلامتی انسان خطرات وای فای برای سلامتی انسان

      عوارض و خطرات وای فای برای سلامتی انسان لازم است افرادی که به لپ تاپ، تلفن همراه هوشمند و تبلت‌ها معتاد هستند هشدارها در مورد خطرات وای فای را جدی بگیرند. اگر از کاربران …

    • نظافت و مراقبت از دندان مصنوعی مراقبت و نظافت دندان مصنوعی

     تمیز کردن دندان مصنوعی و نحوه مراقبت از آنها •• چگونه دندان مصنوعی (دست دندان، دندان مصنوعی نیمه کامل ، پل و روکش) خود را تمیز کنم؟ · افرادی که از دست دندان استفاده می …

     • خمیر دندان خمیر دندانی که دندانپزشکان را بیکار می کند

      خمیر دندانی که دندان می سازد باشگاه خبرنگاران جوان: محقق ژاپنی موفق به اختراع خمیر دندانی شد که حفره‌ها و شیارهای دندان را پر کرده و مینای دندان را بازسازی می‌کند. محقق ژاپنی موفق به …

      • Parnian-Earpiercing-main عوارض سوراخ کردن گوش

       دکتر مسعود ملکی ، با اشاره به اینکه به طور طبیعی عوارض در مواردی که توسط افراد متخصص انجام شود بسیار کمتر دیده می‌شود، اظهار کرد: شایع‌ترین عارضه سوراخ کردن گوش، عفونت است که از …

       • توصیه هایی برای تقویت استخوان ها توصیه هایی برای تقویت استخوان ها

            ۱۰ توصیه مهم برای تقویت استخوان ها استخوان‌ها مهم‌ترین و ضروری‌ترین اعضای بدن هستند چرا که هرچه قوی‌تر باشند، سلامت، تندرستی و تناسب اندام‌های بدن بیشتر تامین می‌شود. کارشناسان بهداشت و سلامت عمومی …

        • خوردن دارو عادت‌های نامناسب در خوردن دارو

         اشتباهات خطرناک موقع مصرف دارو   اگر خواسته یا ناخواسته، هنگام مصرف دارو عادت دارید که قرصتان را له کنید یا اینکه آن را با یک لیوان نوشابه میل کنید بدانید سخت در اشتباهید. برخی …

         • اهمیت ماساژ پاها در شب فواید ماساژ پاها قبل از خواب

          ماساژ پاها در شب از بالا رفتن فشار خون جلوگیری  می کند   چرا ماساژ پا برای پاهای مان خوب است ؟ آبا به نفع سلامت عمومی مان نیز هست؟  بر خلاف باور عمومی، ماساژ پا فواید …

          • از بین بردن موی زائد مردان روش درمان و از بین بردن دائمی موهای زائد مردانه

             موهای زائد به موهایی گفته می شود که وجود آنها در نواحی صورت و بدن باعث اختلال در شکل ظاهری فرد شود. کسانی که به عنوان اختلال پرمویی به پزشک متخصص مراجعه می کنند، …

           • بهترین زمان برای دوش گرفتن بهترین زمان برای دوش گرفتن با توجه به این شرایط

            دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه تولید چربی پوست حدود ساعت یک بعد از ظهر به اوج خود می رسد. در نتیجه، اگر دارای پوستی چرب یا مستعد ابتلا به جوش هستید، دوش گرفتن …

            • کم خوابی ده نشانه‌ کم خوابی

             نشانه های کم خوابی در شما   فکر می‌کنید با کم خوابیدن شبانه مشکلی برایتان پیش نمی‌آید؟ قهوه برای چنین مواقعیست‌، مگر نه‌؟ اما نشانه‌های مبارزه شما با بی خوابی آشکارتر از آن چیزیست که …

             • پرسش و پاسخ های پزشکی پرسش و پاسخ های پزشکی

                پاسخ پزشکان به سوالات شما پرسش و پاسخ های پزشکی   چراخیلی زود سرما می‌خورم؟ ۲۵ ساله هستم. چند سالی است سینوزیت و عفونت حلق و بینی آزارم می‌دهد و با یک نسیم که …

              • نشانه ها و علایم گرمازدگی نشانه ها و علایم گرمازدگی چیست ؟

               نشانه ها و علایم گرمازدگی چیست ؟ واژه گرمازدگی با گرمی هوا عجین می‌شود، در واقع گرمای هوا عامل مهمی برای بروز گرمازدگی است، هر چند فقط گرمای محیط علت گرمازدگی نیست. تعدادی از افراد، …

بالا