سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۳۹۵
بیشتر ببینید

شرکت BMW یا همان Bayerische Motorenwerke در ۷ مارس سال ۱۹۱۶ و با نام اولیهٔ BFW (Bayerische Flugzeugwerke) تشکیل شد و بی‌درنگ شروع به ساخت موتورهای هواپیما نمود. در طی سال‌ها، کمپانی رکوردهایی را در زمینه‌های ارتفاع و سرعت پروازی بر جای گذاشت، لامبورگینی خودش را ساخت و ساختمانی به شکل یک انجین را احداث کرد. برای گرامیداشت نودوهشتمین سال تأسیس کمپانی، ما ۲۱ مورد از نکات جالب در مورد BMW را جمع‌آوری نموده‌ایم و امیدواریم که مورد توجه شما قرار بگیرد.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  یکی از اولین کارهایی که BMW انجام داد، ساخت انجین های هواپیمای Red Baron بود.

در زمان جنگ جهانی اول، یک کمبود و عقب‌ماندگی بزرگ در توسعه و پیشرفت انجین های هواپیماها وجود داشت. بنابراین یک کمپانی کوچک به نام Rapp Motor با Otto Werke ادغام گردید و شروع به برآورده کردن احتیاج‌های جنگ نمود.Otto Werke توسط فرزند کسی که انجین های چهار سیلندر را اختراع کرده بود اداره می‌شد. همان تکنولوژی به صورت مستقیم در انجین جنگندهٔ افسانه‌ای Red Baron به کار رفت. این انجین بزرگ‌ترین و افسانه‌ای‌ترین انجین موجود در جنگ نامیده می‌شد.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  میراث انجین چهار سیلندر آن‌ها به‌قدری مهم بود که در سال ۱۹۶۰، ساختمان مرکزی شبیه به آن انجین طراحی گردید.

مرکز دنیای BMW توسط یک معمار اتریشی و به شکل یک انجین طراحی گردید. این مرکز خارق‌العاده و بسیار جالب، هر خودروسازی را به این فکر فرو می‌برد که ساختمانی شبیه به این را داشته باشد.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  انجین های هواپیماهای اولیه‌ای که آن‌ها می‌ساختند، همهٔ رکوردهای آن زمان را می‌شکستند.

این هواپیمای ۲ بالهٔ BMW در سال ۱۹۱۹ به ارتفاع ۳۲۰۰۰ فوتی رسید. این رکورد تقریباً معادل ارتفاعی است که امروزه در هنگام سفرهای هوایی مشاهده می‌کنید.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  هرکسی فکر می‌کند که لوگوی BMW، پروانهٔ هواپیمای در حال چرخش است در اشتباه است.

برخلاف باور عمومی، لوگو هیچ‌گاه تا زمان بازاریابی در سال ۱۹۲۹ و برای شروع ساخت هواپیما دارای پروانهٔ هواپیما نبود.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  لوگو واقعاً به افتخار Rapp Motor و Bavaria به این شکل درآمده است.

آن رنگ‌های آبی و سفید؟! بله، آن‌ها رنگ‌های ملی ایالت باواریا هستند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  اولین خودروی تولیدی BMW فقط ۱۵ اسب بخار قدرت داشت و فقط به خاطر پیمان ورسای به وجود آمده بود.

پس از جنگ جهانی اول، پیمان ورسای، تولید هرگونه هواپیماهای جنگی و انجین های آن‌ها را برای کمپانی‌های آلمانی ممنوع می‌کرد. به خاطر اینکه جریان اصلی چرخهٔ مالی BMW از بین رفته بود، بنابراین آن‌ها به دنبال راه‌های دیگری بودند و شروع به ساخت خودرو نمودند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  اینجا یک نکتهٔ هیجان‌انگیز است، اولین BMW درواقع یک آستین ساخت انگلیس بود.

همچنین بنتام آمریکایی و داتسون ژاپنی نیز همین‌طور بودند. آستین یک شاسی تحت لیسانس را برای عرضه در جهان طراحی کرد و ساخت و این شانس را به چندین کمپانی داد تا از هزینه‌های بالای فرایند طراحی دوری کنند. در این میان BMW اولین نمایندگی در برلین بود که از رقبای چینی، اروپایی و آمریکایی خود خیلی بهتر عمل نمود.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  در اوایل، آن‌ها جلودار تکنولوژی آئرودینامیک بودند.

این کوپهٔ ۳۲۸ Kamm ساخت سال ۱۹۴۰ از لحاظ آئرودینامیکی سه دهه از زمان خود جلوتر بود. (به افتخار پدر علم آئرودینامیک آلمان، این کوپه به نام آقای Kamm نامیده شده بود.) اگر این خودرو آشنا به نظر می‌رسد به خاطر این است که شلبی همان اصول را برای ساخت Cobra Daytona Coupe در اواسط سال ۱۹۶۰ به کار برد. در اصل با ایجاد تغییراتی در انتهای خودرو شما می‌توانید سرعت حرکت در خط مستقیم را افزایش دهید. زمانی که در حال مسابقه در Mille Miglia هستید این نکته حیاتی است.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  آن‌ها همچنین سریع‌ترین موتورسیکلت جهان را در سال ۱۹۳۷ ساختند. این موتور یک تلهٔ مرگ بود و شما باید کلاه‌خود خارق‌العادهٔ آن را بر سر می‌گذاشتید!

این اختراع شگفت‌انگیز از لحاظ آئرودینامیکی صاف و یکدست بود و در سال ۱۹۳۷(درحالی‌که اکثر جاده‌ها مناسب نبودند) به سرعت ۱۷۳٫۷ مایل بر ساعت می‌رسید. اما چون بدنهٔ موتورسیکلت به طور کامل، راننده را می‌پوشاند، او قادر به گذاشتن پاهای خود بر زمین نبود مگر اینکه نهایتاً توقف کند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  ب‌ ام‌ و همچنین پیشگام مسابقات بایک برای دیوانگان بودند.

ایدهٔ کج کردن موتور برای افزایش توانایی عبور آن‌ها در طی مسابقه قدمتی به اندازهٔ خود موتورها دارد. به طرز معجزه‌آسایی این ورزش و حالت تا به امروز ادامه داشته است.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  و سپس زمان آن رسیده بود که آن‌ها در اواخر دههٔ پنجاه درخور رقابت با مرسدس باشند.

در سال ۱۹۵۹، ب‌ ام‌ و به علت عوامل بی‌شمار مربوط به جنگ سرد به ورشکستگی نزدیک شده بود. کمپانی‌های مادر مرسدس یعنی دایملر-بنز درصدد تصاحب این شرکت برآمدند اما BMW این درخواست‌ها را با شدت هر چه تمام‌تر رد نمود و برای نجات از ورشکستگی حتی از پایین‌ترین مکانیک‌ها برای خرید سهام خود کمک خواست. نهایتاً آن‌ها کمک‌های بزرگ یک سرمایه‌گذار خصوصی را دریافت کردند. خانوادهٔ این فرد هنوز هم مقدار قابل‌توجهی از کمپانی را در اختیار دارند. این مبارزه بین BMW و بنز تا به امروز هم ادامه دارد…

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  اولین خودروی “M” یعنی M1 افسانه‌ای قرار بود که یک لامبورگینی باشد.

ب‌ ام‌ و و لامبورگینی در سال ۱۹۷۰ برای ساختن یک خودروی مسابقه‌ای به توافق رسیدند. آلمان‌ها قرار بود که انجین و برخی قطعات سیستم تعلیق را تهیه کنند و ایتالیایی بقیهٔ کارها را انجام دهند. به دلایل مالی و در دقایق آخر، لامبورگینی از این رویداد پا پس کشید. بعدها لامبورگینی این توافق صورت نگرفته را “یکی از بزرگ‌ترین لحظات در تاریخ کمپانی” نامید.

پس‌ازاین ماجرا BMW لباس‌های کار خود را پوشید، به کارخانه برگشت و جانور خود را ساخت!

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  M1؟! این خودرو توسط همان کسی طراحی شد که DeLorean را طراحی کرده بود.

و همچنین لوتوس اسپریت و فولکس گلف و دوربین نیکون D4 و…

بله Giorgetto Guigiario طراح این خودرو بود. هر دو یک قهرمان افسانه‌ای هستند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  ب‌ ام‌ و خودروهای الکتریکی را حدود ۴۰ سال پیش ساخته است.

اولین خودروی تمام الکتریکی آن‌ها یعنی مدل ۱۶۰۲ در سال ۱۹۷۲ و در المپیک مونیخ شروع به کار کرد. این خودرو از ۱۲ باتری استفاده می‌کرد و دارای شعاع حرکتی ۱۹ مایلی بود. اگرچه این مدل تمام الکتریکی بود ولی عملکرد آن تا حدودی شوک‌آور بود. این مدل ۴۳ اسب بخار قدرت داشت یعنی نصف آن چیزی که ۱۶۰۲ معمولی در آن زمان قدرت داشت.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  آن‌ها در فرمول ۱ مسابقه دادند و با یک انجینی که طراحی آن مربوط به ۲۰ سال پیش بود برنده شدند.

انجین چهار سیلندر مدل M10 درواقع دارای سیر تکاملی موتوری بود که در سال ۱۹۶۲ و با ۷۵ اسب بخار قدرت به بازار آمده بود. در سال ۱۹۸۳ آن‌ها از انجین تکامل یافتهٔ خود بیش از ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت گرفتند و نلسون پیکه با آن قهرمان مسابقات جهانی شد.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  آن‌ها هنوز هم قطعات مربوط به زمان جنگ جهانی دوم را می‌سازند.

اگر شما برای مسابقه دادن و رانندگی با مدل کلاسیک ۳۲۸ برنامه‌ریزی می‌کنید، هنوز هم می‌توانید که یک گیربکس جدید را برای آن خریداری نمایید. در برنامهٔ کلاسیک BMW گروهی از مکانیک‌ها حضور دارند که فقط قطعات جدید مدل‌های قدیمی را می‌سازند و شما می‌توانید به صورت آنلاین آن‌ها را خریداری نمایید.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  ب‌ ام‌ و کارخانهٔ قدیمی ساخت موتورسیکلت در مونیخ را برای ساخت قطعات کلاسیک دوباره خریداری نمود.

اگر دراین‌باره فکر می‌کنید باید بگوییم که نوعی حس شاعرانه وجود دارد. آن‌ها قطعات جدید مربوط به مدل‌های کلاسیک را در ساختمان کلاسیک BMW تولید می‌کنند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  آن‌ها همچنین فضای داخلی هواپیماها و حتی قطارها را طراحی می‌کنند.

تنها مشکل طراحی داخلی ایرلاین های سنگاپور این است که شما هیچ‌وقت نمی‌خواهید از هواپیما پیاده شوید! همچنین سیستم BART سان‌فرانسیسکو در نظر دارد تا برخی از قطارهای خود را با مدل‌های جدید طراحی شده توسط BMW جایگزین کند.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  ب‌ ام‌ و Z1 درهای جالب‌تر از لامبورگینی دارد!

طرز کار این درها بسیار جالب است! درها به صورت الکتریکی به زیر خودرو می روند و پنهان می شوند و با فشار یک دکمه بالا می آیند. باعث خجالت است که فقط تعداد کمی بیش از ۸۰۰۰ دستگاه از Z1 ساخته شد.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و
bmw z1

 

  *  آن‌ها همچنین یک Z1 کوپه ساختند.

هنوز هم این خودرو یک مدل خارق‌العاده است. شما می‌توانید آغاز شکل‌گیری Z3 کوپه را در آن ببینید و آن دقیقاً شبیه نوعی از SUV بود که شما آرزو داشتید امروزه ساخته شود.

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

  *  ب‌ ام‌ و ها اساساً LEGO هستند.

شما می‌توانید یک سری ۳ مدل ۱۹۸۰ بخرید، سیستم تعلیق عقب و ترمزها را از مدل اولیه M کوپه سال ۲۰۰۰ باز کنید، سیستم تعلیق جلو و ترمزها را از M3 سال ۱۹۹۰ دریافت کنید و گلگیرها را از مدل ۲۰۰۲ توربوی متعلق به سال ۱۹۷۰ و سیستم فرمان را از مدل Z3 متعلق به سال ۱۹۹۰ به عاریت بگیرید و یک خودروی شگفت‌انگیز داشته باشید!

21 نکته جالب درباره ب‌ام‌و

 

پدالاین مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
loadingLoading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


مطالب مرتبط با این موضوع


در صورت تمایل به این موضوع نظر دهید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
مطالب قبلی این بخش
 • سخنان فلورانس اسكاول شین ، سخنان زیبا و آموزنده سخنان آموزنده فلورانس اسکاول شین سری دوم

  سخنان زیبا و آموزنده فلورانس اسکاول شین     سخنان فلورانس اسکاول شین ، سخنان زیبا و آموزنده وقتی چشم امیدتان به خدا باشد: هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که راست نباشد! هیچ چیز آنقدر …

  • index تمیز کردن مانیتور و صفحه‌ نمایش تلویزیون

   تمیز کردن مانیتور و صفحه‌ نمایش تلویزیون گرد و غبار و یا لکه‌هایی که روی صفحه‌نمایش کامپیوتر یا تلویزیون نقش می‌بندند، علاوه بر آلودگی‌های فراوان که با خود به همراه دارند، ظاهر نامناسبی به صفحه‌نمایش …

   • غیرقابل ویرایش کردن بخشهایی از متن در Word آموزش ساخت فهرست جداول

    آموزش درج فهرست جداول و اَشکال در نرم‌افزار Word   بعد از فهرست مطالب، نوبت نگارش فهرست اشکال و فهرست جداول است. امروز با آموزش ایچاد فهرست جداول و اشکال در Word در خدمت شما …

    • افزایش سرعت ویندوز 10 راه های افزایش سرعت ویندوز ۱۰ بدون ارتقا سخت افزاری

     سرعت ویندوز ۱۰ خود را افزایش دهید ممکن است شوکه شوید، وقتی بفهمید چند برنامه هنگام بوت ویندوز شما، لود می‌شوند. هر کدام مقدار کمی از سرعت فرآیند بوت می‌کاهند و همچنین ممکن است در …

     • ریست کردن پسورد ويندوز سرور 2008 ریست کردن پسورد ویندوز سرور ۲۰۰۸

      ریست کردن پسورد ادمین در ویندوز سرور ۲۰۰۸   یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات ممکن است برای هر کسی پیش آید، فراموش کردن پسورد ورود به ویندوز است. در اینصورت افراد برای ریست کردن …

      • سخنان آموزنده كریستین بوبن سخنان آموزنده کریستین بوبن – سخن بزرگان

       سخنان آموزنده کریستین بوبن   زندگی، مانند جریان آب یک رودخانه است. کریسیتین بوبن   °.°.°.°.°.°.°.°.° جملات فلسفی و آموزنده کریسیتین بوبن °.°.°.°.°.°.°.°.°   اسراری در این سوی زندگی وجود دارند و اسراری در آن …

       • تایپ صوتی به زبان فارسی , Google Docs تایپ صوتی فارسی با سرویس Google docs

        تایپ صوتی به زبان فارسی تایپ صوتی به زبان فارسی با استفاده از سرویس گوگل داک را چگونه انجام دهیم؟ همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزارهای رایانه‌ای در بسیاری موارد به نیازهای کاربران پاسخ داده و انجام …

        • ۸ درس کسب و کار از جف بزوس ۸ درس کسب و کار از جف بزوس

         توصبه هایی برای کسب و کار بهتر از جف بزروس جف بزوس یکی از مدیران نامی دنیای تجارت است که گاهی نامش در سایه‌‌ی اسم دیگر بزرگان این عرصه کم‌رنگ می‌شود. این مدیرعامل خوش‌فکر توصیه‌هایی …

         • پاک کردن همیشگی اطلاعات از هارد دیسک پاک کردن همیشگی اطلاعات از هارد دیسک

          پاک کردن همیشگی اطلاعات از هارد دیسک زمانی‌که دکمه delete را فشار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد؟ اطلاعات به‌طور کامل و برای همیشه، پاک شده و جای خالی‌اش بر روی هارد باقی می‌ماند؟ اگر به‌قدر کافی …

          • تفکر چگونه مانند نوابغ تفکر کنیم

           تفکر به سبک نوابغ حتی اگر نابغه نباشید، می توانید از استراتژی های نابغه هایی مانند ارسطو و انیشتین استفاده کنید تا قدرت ذهن خلاق خود را برای داشتن آینده ای بهتر به کار بگیرید. …

           • تاریخ ایران نگاهی گذرا به تاریخ ایران

            تاریخ ایران از آغاز تا کنون تاریخ ایران را اصولا به دو بخش کلی قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم می کنند.   آشنایی با تاریخ ایران هنگامی که سخن از تاریخ ایران …

            • آموزش اکسل آموزش نرم افزار excel تجزیه و ترکیب متن سلول ها در اکسل

             تجزیه متن یک سلول به چند سلول یا ترکیب چند سلول در یک سلول فرض کنید درون یک سلول یک متن یا عدد خاصی قرار دارد و شما قصد دارید که محتویات این سلول را …

             • بیوگرافی لعیا زنگنه + عکس

                لعیا زنگنه (زادهٔ ۱۳۴۴ در تهران) از بازیگران توانای سینما و تلویزیون است.   زمینه فعالیت : بازیگر سینما و تلویزیون ملیت : ایرانی تولد : ۱۳۴۴ تهران سال‌های فعالیت : ۱۳۷۱ تا اکنون …

              • بستن تبلیغات KMPlayer , حذف تبلیغات روش های بستن تبلیغات KMPlayer / حذف تبلیغات

               بستن تبلیغات KMPLAYER / حذف تبلیغات مزاحم  بستن تبلیغات KMPlayer, ترفند KMPlayer, حذف تبلیغات نرم‌افزار KMPlayer, , آموزش نرم افزار KMPlayerکامپیوتر, حذف پنجره‌ تبلیغاتی , تنظیمات اینترنت , بلاک کردن آدرس اینترنتی    این روزها بسیاری …

بالا