دوشنبه , ۹ اسفند , ۱۳۹۵
بیشتر ببینید

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 نام:  یانی Yanni

نام خانوادگی: سوتیریوس کریسومالیس      Sotirios Chryssomallis

متولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴ یا   ۲۳ آبان ۱۳۳۳ – کالاماتایونان

ساز: پیانو و کیبورد

بیوگرافی یانی

زندگی در یونان (۱۹۷۲-۱۹۵۴) 

یانی دوران کودکی و نوجوانی خود را در شهر کالاماتا که شهری در سواحل دریای مدیترانه بود گذراند. او فرزند وسط خانواده بود.یک خواهر کوچکتر از خود و یک برادربزرگ تر از خود داشت.  

یانی کم کم با فعالیت هایی نظیر ماهیگیری، شنا و رفتن به مدرسه که هر پسر بچه ی دیگری دوست داشت بزرگ شد. اما یک استثنا در مورد یانی وجود داشت.او آهنگساز متولد شده بود.

یانی نواختن پیانو را در سن ۶ سالگی آغاز کرد.اما او هم مانند ونگلیس هموطن یونانی خود از آموزش رسمی پیانو خودداری میکرد.اشتراک ریشه وار و عمیق عشق موسیقی درخانواده یانی در زمان خودشان از نواختن آلات موسیقی و خواندن با هم جزو زندگی آنها بود. 

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

(یانی ۹ ساله در حال نواختن آکاردئون)

موسیقی تنها استعداد و ذوق یانی نبود.در سن ۱۴ سالگی به رشته شنا علاقه مند شد و توانست در سال ۱۹۶۹ رکورد ملی را در پنجاه متر آزاد مردان برای کشورش بجا بگذارد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

سفر به ایالات متحده آمریکا (۱۹۷۶-۱۹۷۳)

یانی در سن ۱۸ سالگی با تشویق پدر و مادرش برای تحصیل بهتر کشورش را به قصد آمریکا و بهترین دانشگاه روانشناسی ترک کرد.با وجود یک فرهنگ جدید،آب و هوای جدید و یک زبان جدید از دانشگاه مینه سوتا در سال ۱۹۷۶ با مدرک لیسانس روانشناسی فارغ التحصیل شد.بعد از آن یانی به لس آنجلس نقل مکان کرد و تصمیم گرفت تا موسیقی را با تمام تلاشش در حدود یک سال پیگیری کند تا کاملأ آماده شود.او نیاز به درک بهتر نیروهای محرک هنری خود که بخش عظیمی از آن ریشه در کودکی بود را داشت.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

شروع فعالیت (۱۹۸۷-۱۹۷۷)

یانی دوره موسیقی خود را با پیوستن به یک گروه Rock And Roll محلی به نام Chameleonو نواختن سینتی سایزر یا کیبورد آغاز کرد.این گروه به خوبی در شهرهای مینه آ پلیس و سنت پل معروف شد.آنها در آن زمان دو آلبوم مستقل تولید کردند و تورهای منطقه ای در سراسر مینه سوتا،ویسکانسین،شیکاگو و … برگزار کردند. 

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

او همچنین با درامر برجسته ای به نام Charlie Adams در این گروه آشنا شد و تا کنون این همکاری بین آنها ادامه داشته است.
یانی قبل از شروع فعالیت مستقل خود با آهنگسازی با نام John Tesh هم کار میکرد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

او در سال ۱۹۸۰ اولین آلبوم مستقل خود را با نام Optimystique آماده کرد اما آن را در سال ۱۹۸۴ منتشر کرد.در سال ۱۹۸۶ اولین گروه خود را با جان تش و چارلی آدامز تشکیل داد و آلبوم هایی نظیر Keys to Imagination,Out of Silence,Chameleon Days را با زیبایی هر چه تمام تر در زمان خود روانه بازار کرد.

کودکی او در یونان و عشق و علاقه به کشورش یانی را بر آن داشت تا آهنگهای ( Santorini-Nostalgia-Acroyali ) و چند قطعه دیگر را در وصف کشور خود خلق کند.

یانی تبدیل شد به آهنگسازی منحصر به فرد با تفکراتی تازه و این در حالی است که او توانایی نوشتن و حتی خواندن نت را ندارد.او با روشهای ابدایی خود آهنگها را می سازد.این هنرمند به راستی یک آهنگساز خود آموخته است.  

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

دوره  سازندگی (۱۹۹۳_۱۹۸۷)

از این زمان به بعد برای یانی بسیار سازنده و شلوغ شد.او غیر از آلبوم های خود آهنگهای دیگری هم برای برنامه های تلویزیونی و سینمایی و شرکت های تجارتی ساخته است.در این دوران یانی آلبومهای جدید خود را هر یک سال منتشر می کرد.او برای اولین بار نامزد دریافت ۲ جایزه Grammy برای ساخت آلبوم Dare To Dream به خاطر قطعه ای به نام Aria و همچنین آلبوم In My Time شد که فروش آنها یک میلیون نسخه بود.
این جایزه به دستاوردهای برجسته در تولید موسیقی تعلق می‌گیرد و یکی از چهار جایزه سالانهٔ موسیقی در آمریکا است. 

بزرگترین برندگان جایزه گرمی که در یک شب هشت جایزه بردند،مایکل جکسون (۱۹۸۳) و کارلوس سانتانا (۲۰۰۰) بودند.
بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

موسیقی یانی در آن زمان به طور وسیعی در تلویزیون و رویدادهای ورزشی از جمله سوپر جام،تور جهانی قهرمانی اسکیت،بازی های المپیک و … پخش شد.

نهایتأ در سال ۱۹۹۰ ارکستر سمفونی دالاس همراه یانی شد و مقدمه ای برای شروع تازه کارهای منحصر به فرد این آهنگساز شد.
بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

تور جهانی (۱۹۹۶-۱۹۹۳)

یانی برای اولین بار تور بین المللی موسیقی خود را ارائه داد که اجراهایی نظیر آکروپلیس یونان،معبد توجی در کیوتو ژاپن،مکزیک،نیویورک،رویال آلبرت هال لندن و … را شامل می شد.

او یکی از زیباترین کنسرت هایش را در سال ۹۳ در آتن، پایتخت یونان ( آکروپلیس) با رهبری و تنظیم شهرداد روحانی اجرا نمود. 

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

یانی برای اجرا و مقدمات این کنسرت که ۶ ماه به طول انجامید بسیار زحمت کشید و خیلی برای تبلیغ آن در سراسر جهان خرج کرد که سرانجام این کنسرت از شبکه آمریکایی PBS پخش شد.ویدیوی این کنسرت در ۶۵ کشور به طور زنده و همزمان پخش شد و حدود ۱ میلیارد بیننده را جذب خودش کرد.یانی شبی بسیار رویایی و به خاطر ماندنی برای طرفداران خود که پس از ۲ دهه به کشورش بازگشته بود را رقم زد که با اسقبال بی نظیر طرفدارانش مواجه شد.
او ۲ قطعه مشابه هم در سالهای ۹۲ و ۹۳ برای مادرش Felitsa ساخته است که در کنسرت آکروپلیس در حضور والدینش اجرا کرد.  

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

ویدیوی این کنسرت زیبا پس از انتشار در جایگاه دوم پر فروش ترین ویدیوی جهان قرار گرفت.پر فروش ترین موزیک ویدیو Thriller مایکل جکسون بود. آلبوم صوتی این کنسرت بیش از ۷ میلیون نسخه فروش کرد. 

قطعه Standing In Motion که در این کنسرت اجرا شد از نظر کارشناسان موسیقی از نظر ریتم آهنگ و هماهنگی در ساختار ملودی ها شبیه قطعه ۴۴۸ موتزات می باشد.همینطور تم شروع آهنگ Desire در کنسرت لندن هم اجرایی از آهنگساز جهانی (باخ) بود.

در سال ۹۶ یانی برای سفری به ایالت میشیگان آمریکا رفت و در یک مدرسه موسیقی به نام Interlochen Center در یک برنامه ویژه به توضیح چگونگی فعالیت در موسیقی خود پرداخت که مخاطبان در سالن و از طریق ماهواره با یانی بودند جمعی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را شامل می شدند.این برنامه با نام Yanni One On One به صورت ویدیو در سراسر جهان توزیع شد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

در سال ۹۶ مصاحبه ای از یانی درباره ونگلیس آهنگساز بزرگ یونانی از او بعمل آمد که یانی در مورد این هنرمند گفت: 

من احترام بسیار زیادی میگذارم در برابر این مرد بزرگ چون هنر او قابل ستایش میباشد و بسیار خلاقانه کار میکند.او یکی از آهنگسازان بزرگ و مهم زمان ما هست.من میدونم شباهتهایی بین ما هست البته نه فقط برای اینکه هردو یونانی و آهنگساز هستیم.متأسفانه هرگز شانس این رو نداشتم که ایشان رو ملاقات کنم.اگر چه ما دوستان مشترک زیاد داریم.من فقط میدونم او یک مرد کامل هست.ونگلیس از طریق موسیقی خود صحبت میکند. 

 بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

تور هند و چین (۱۹۹۸-۱۹۹۷)

یانی برای تبدیل شدن به اولین هنرمند غربی پروژه ای در دو کشور شرقی (هند و چین) را به تحقق رساند.Tribute آلبومی در پاییز سال ۱۹۹۷ منتشر شد که این موسیقی متفاوت یانی در این دو مکان در ذهن او پدید آمده بود.

این برنامه ترکیبی از ارکستر ۴۵ نفره ای که شامل نوازندگان برجسته و فوق العاده و رهبر ارکستر و تنظیم کننده ای از ارمنستان به نام Armen Anassian بود که بدون چالش به دنبال جنبش صلح جهانی و هماهنگی بودند. این برنامه ویژه مخاطبان تلویزیون،جمعی در حدود ۲۵۰ میلیون نفر بود.

درآمد حاصل از این برنامه اهدایی بود از یانی برای کمک و حفظ تاج محل و افراد مستمند.یانی در مورد این پروژه میگفت:چند سال قبل از آن وقتی صحبت از این برنامه شد من تردید داشتم برای اجرای آن اما حقیقت این است که به طور شگفت انگیزی موفقیت آمیز بود.

همزمان با انتشار آلبوم Tribute یانی در مدت ۹ ماه ۱۰۰ شهر را در این ۲ کشور طی کرد و موسیقی خود را بار دیگر به نحوی شایسته به همگان نشان داد و فروش دوباره خیره کننده این اثر را در طول نیمه اول سال ۹۸ به همراه داشت.ویدیوی این کنسرتها انتخابی از اجراهای تاج محل هند و شهر ممنوعه چین در پکن بود.همچنین مستندی زیبا از فرهنگ این دو کشور غنی و پروژه یانی ساخته شد که گویندگی آن Christopher Plummer برعهده داشت.آهنگ Nightingale در طول مسابقات المپیک زمستانی سال ۹۸ بسیار مورد توجه قرار گرفت.

 

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

یانی همچنین مدتها با خانم هنرمندی بنام (Linda Evans) همکاری صمیمی داشت.لیندا تا سال ۱۹۹۸ تهیه کننده ارشد کنسرت های یانی بود.او یک هنر پیشه ی معروف آمریکایی بود.آنها در آن زمان با یکدیگر نامزد بودند.  

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

(۲۰۰۰-۲۰۰۲) If I Could Tell You

یانی در سال ۲۰۰۰ به آمریکا نقل مکان کرد و در سواحل فلوریدا ساکن شد. او در آنجا استودیوی خانگی خود را طراحی کرد و سرمایه گذاری جدید خود را با آلبومی بنام (If I Could Tell You) شروع کرد. 
این آلبوم با کارهای قبلی او فرق میکرد چون تمام تنظیمات آن را خودش به انجام رساند.ساخت این آلبوم متفاوت با کارهای قبلی اون نشانگر تغییرات در زندگی شخصی یانی بود.اثری متفاوت که تأثیر عمیق فرهنگ های مختلف جهان بخصوص شرق در یانی محسوس بود. 
همچنین در مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال سال ۲۰۰۲ در سئول کره هم آهنگهای Standing In Motion و Santorini در فضای استادیوم پخش شد.
یانی می گوید:هدف من ارتباط با احساسات مردم هست.موزیک اشاره به دور امیدواری است و تماسی است روی شنونده. 

موسیقی یانی قالبأ به عنوان عصر جدید (New Age) توصیف می شود اما خود او ترجیح می دهد از اصطلاح موسیقی معاصر کاربردی استفاده کند. (Contemporary Instrumental Music) 

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

(۲۰۰۳-۲۰۰۶)Yanni Live-Ethnicity

در ماه فوریه سال ۲۰۰۳ آلبومی متفاوت و پر تنوع به نام Ethnicity روانه بازار شد و یانی احاطه و قدرت خودش را در انواع مختلف موسیقی به دنیا ثابت کرد.در این آلبوم که شامل مجموعه ای از سازهای مختلف از جمله Didgeridoo از استرالیا،Bagpipes از اسکاتلند، Duduk از ارمنستان،ویولن سلتیک و همچنین به عنوان یک تنوع از صدای انسان به صورت انفرادی و خواننده های جدید نسبت به کارهای قبلی اش نوعی تفاوت آشکار از لحاظ موسیقی با شعر در آهنگهایش ایجاد کرد.

او همچنین در این سال کتابی به نام Yanni In Words را منتشر کرد که در آن به شرح حال زندگی خود میپردازد. این کتاب خاطرات شامل اطلاعات مربوط به دوران کودکی یانی در یونان،سال های تحصیلی در ایالت مینه سوتا،موفقیت او به عنوان یک هنرمند موسیقی بین المللی با اکتشافات خود،رابطه ۹ ساله با لیندا ایوانز بازیگر است.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

یانی پس از انتشار این کتاب و آلبوم جدیدش تور ۲ ساله خود را پس از ۵ سال در آمریکای شمالی آغاز کرد.برای اولین بار یانی در آهنگی به نام Never Too Late در همین آلبوم خوانندگی کرد و حتی در کنسرتها اجرا شد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ یانی به همراه Karen Briggs نوازنده ویولن و Ming Freeman نوازنده کیبورد برای افتتاحیه پنجمین دوره از مسابقات جهانی بیسبال،سرود ملی آمریکا (Star Spangled Banner) رو دراستادیوم Sun Life واقع در فلوریدا برای ۲۷ میلیون بیننده آمریکایی و ۱۵۰ میلیون نفر از ۳۹ کشور اجرا کرد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

همچنین در ماه می سال ۲۰۰۴ از سوی دانشگاه مینه سوتا مدرک افتخاری دکترای علوم انسانی به یانی اعطا گردید.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

از بین صدها کنسرت اجرا شده در آن ۲ سال اولین کنسرت سال ۲۰۰۴ لاس وگاس به صورت ویدیو و آلبوم در سال ۲۰۰۶ با تنظیمات جدیدی که از سوی یانی در استدیوی خانگی اش به انجام رسیده بود منتشر شد که بهترین و حرفه ای ترین نوازندگان دنیا یانی را همراهی کرده بودند.  
بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر
(۲۰۰۷-۲۰۰۹) Yanni Voices  
یانی در سال ۲۰۰۷ پروژه ای به نام Yanni Voices را شروع کرد که بسیار در آن متفاوت ظاهر شد.او در این مورد گفت من همیشه موسیقی بدون کلامم را حفظ خواهم کرد اما در حال حاظر برای گسترش افق دید و باز کردن دربی به سوی برخی از استعدادهای فوق العاده که در قالب صدا و ترانه هست تلاش میکنم.او این پروژه را با شخصی به نام ریک ویک که تهیه کننده مشهور و ترانه سرا است سرمایه گذاری کرد.در این طرح آنها از ۴ خواننده دعوت به همکاری کردند که ۲ خواننده زن و ۲ خواننده مرد را شامل می شد. (نیتن پاشکو- کلوئی لاوری  اندر تامس  لزلی میلز)

یانی در این برنامه از موسیقی و سبکهای مختلفی استفاده کرد که شامل ۲ آلبوم شد که در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد.آهنگهایی به زبان انگلیسی،اسپانیایی،ایتالیایی.

اولین کنسرت ویژه این پروژه در شهر آکاپولکو مکزیک در ۴ شب اجرا شد.  اولین ویدیوی انتشار یافته از این کنسرت از سوی شبکه PBS بود که پرفروش ترین لیست هفته اول آن در سایت آمازون شد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

(۲۰۱۰-۲۰۱۲) Yanni Mexicanisimo_Truth Of Touch

یانی در سپتامبر ۲۰۱۰ تور جدیدی در سبک همیشگی خودش برگزار کرد که اکثر کنسرت ها در آمریکای جنوبی اجرا شدند.از جمله: شیلی ، آرژانتین ، برزیل ، پورتو ریکو ، جمهوری دومنیکن ، مکزیک ، پاناما ، کانادا ، فلوریدا و …

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

همزمان با این تور انتشار آلبوم Yanni Mexicanisimo بود که ۱۸ اکتبر ۲۰۱۰ منتشر شد و برای ادای احترام به مکزیک، ترکیبی از موسیقی مکزیکی با سبک اختصاصی یانی برنامه ریزی شده بود.

تور یانی همچنان ادامه داشت تا اینکه در تاریخ ۸ فوریه ۲۰۱۱ آلبومی متفاوت تر از قبل از یانی روانه بازار موسیقی شد.

Truth Of Touch نامی بود که یانی برای این آلبوم در نظر گرفت.این آلبوم به گفته یانی بیشتر الکترونیکی هست تا آکوستیک.

در اواسط سال ۲۰۱۱ یانی تور این آلبوم را در آمریکا،اروپا و آسیا آغاز کرد و برای اولین بار در کشورهایی نظیر:رومانی، ترکیه، ارمنستان، دبی, روسیه و … برنامه اجرا کرد.

یانی در این تور پس از ۱۴ سال باز هم به چین رفت و چند کنسرت در آنجا اجرا کرد.زمانی که برای اجرای برنامه در شهر چنگدو حضور داشت،یک روز قبل از کنسرت از طرف مرکز تحقیقات خرس های پاندا، به او هدیه ای اهدا شد.

یانی پدر خواندگی یک بچه پاندای دو ماهه رو به سرپرستی قبول کرد!

این هدیه تا امروز به اقوام داخلی چینی تعلق می گرفت اما یانی اولین هنرمند غربی هست که از این قاعده مستثنا بوده و برای قدردانی از وی این بچه پاندا به او اهدا شد.

در چین پاندا گونه ای از خرسی کمیاب هست که از نظری تاریخی بسیار حائز اهمیت است  و نماد اصلی این کشور به شمار می رود.

یانی بعد از دریافت گواهی فرزند خواندگی پاندای دختر خود گفت:

پس از بررسی دقیق  نام  Santorini رو برای پاندای خود انتخاب کردم!

Santorini یکی از قطعات یانی هست که نام آن برگرفته از یک کلمه یونانی به معنای صلح هست و همینطور نام جزیره ای زیبا در یونان.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

۱۶ و ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ کنسرتی ویژه از سوی یانی بود که در پورتو ریکو برنامه ریزی شده بود.

۲ شب اجرا در قلعه تاریخی ال مورو.جایی که به گفته یانی ۲۰ سال رویای اجرای کنسرت در آنجا رو داشت.

این سومین کنسرتی بود که در فضای آزاد اجرا و تصویر برداری می شد و همینطور نوزدهمین آلبوم یانی برگزیده شد.

دی وی دی و آلبوم این کنسرت در آوریل سال ۲۰۱۲ به صورت رسمی منتشر شد.

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

یانی در مورد شغل خود می گوید:

در دنیایی که موسیقی در آن به طور فزاینده ای یک بار مصرف هست ، هیچوقت به چیزی که بیشتر محبوب هست توجه نکردم.من فقط موسیقی خودم رو می نویسم.با احساسات و آرامش شروع به کار می کنم.موسیقی رو در ذهن خود می شنوم و بسیار خوش شانس هستم که چیزی به نام Perfect Pitch  (گوش موسیقیایی) دارم.

من از کار کردن هراسی ندارم و با ترس هم زندگی نمی کنم حتی اگر اون رو تجربه کنم ، سعی می کنم زیاد در بندش نباشم. مایل هستم به آینده خوشبین باشم. این چیزی هست که دوست دارم.

همینطور که سن من بالاتر میره مابین خوش بینی ، بدبینی و واقع گرایی یک تعادل بهتر پیدا می کنم. اما در عین حال دلیل اینکه چرا مردم از موسیقی من لذت می برند ، حس خوش بینی هست. یک حس تفکیک پذیری وجود داره و از جایی میاد که من به زندگی نگاه می کنم …

یانی در حال حاضر در شهر West Palm Beach  ایالت فلوریدا اقامت دارد و درحال اجرای تور سال ۲۰۱۳ می باشد.

Yanni_Tour Dates

بیوگرافی دانستنی ها , بیوگرافی یانی + تصاویر

 

سایت رسمی طرفداران یانیاین مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
در صورت تمایل به این موضوع نظر دهید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
مطالب قبلی این بخش
 • بابک سعیدی و داریوش اقبالی بیوگرافی بابک سعیدی + عکس

        بیوگرافی بابک سعیدی + عکس های بابک سعیدی   بابک سعیدی نوازنده، تنظیم کننده آهنگ، ترانه‌سرا و موسیقی‌دان اهل ایران است. وی متولد سال ۱۳۵۸ در تهران و تحصیلکرده رشته موسیقی در دانشگاه Power House بریتانیا است. …

  • بیوگرافی کری آندروود +عکس

   زندگینامه کری آندروود خواننده آمریکایی +عکس نام اصلی: کری ماری آندروود تولد : ۱۰ مارس ۱۹۸۳ ملیت : ایالات متحده آمریکا، چکوتاه، اکلاهما سبک‌(ها) : کانتری پاپ ساز(ها) : گیتار، پیانو سال‌های فعالیت : ۲۰۰۴–تاکنون …

   • بیوگرافی لعیا زنگنه + عکس

      لعیا زنگنه (زادهٔ ۱۳۴۴ در تهران) از بازیگران توانای سینما و تلویزیون است.   زمینه فعالیت : بازیگر سینما و تلویزیون ملیت : ایرانی تولد : ۱۳۴۴ تهران سال‌های فعالیت : ۱۳۷۱ تا اکنون …

    • بیوگرافی الویس پریسلی + عکس

     بیوگرافی الویس پریسلی   بیوگرافی الویس پریسلی و عکس هایی از او الویس آرون پریسلی ۸ ژانویه ۱۹۳۵ در توپِلو ایالت می‌سی‌سی‌پی متولد شد. او پسر ورنون الویس پریسلی و گلادیس لاو اسمیت بود و …

     • بیوگرافی هرمان اوبرت پدر مهندسی فضا

        زندگینامه هرمان اوبرت پدر مهندسی فضا   متولد :  ۲۵ ژوئن ۱۸۹۴ مرگ :  ۲۹ دسامبر ۱۹۸۹ (۹۵ سال) ملیت :  آلمانی رشته فعالیت :   فضانوردی , فیزیک   هرمان جولیوس اوبرت (به …

      • بیوگرافی هادی نوروزی + عکس

       بیوگرافی هادی نوروزی + عکس   بیوگرافی هادی نوروزی کاپیتان تیم پرسپولبس که امروز دار فانی را وداع گفت. هادی نوروزی (۱ تیر ۱۳۶۴ در بابل – ۹ مهر ۱۳۹۴ در تهران) بازیکن فوتبال اهل …

       • زندگینامه نیک وی آچیچ (مرد بدون دست و پا)

        زندگی‌نامه نیک وی آچیچ (مرد بدون دست و پا) + عکس   بیوگرافی نیک وی آچیچ یکی از موفق ترین افراد جهان برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و فکر کنید هیچ دستی ندارید. نمی‌توانید …