جمعه , ۱ بهمن , ۱۳۹۵

دروغ

دروغ هایی که هر روز به خودتان می گویید!

 اگر با خودتان روراست باشید ، حتما زمان‌هایی را به خاطر می‌آورید که به خودتان یا دیگران دروغ گفته‌اید. گاهی اوقات به خودتان دروغ می‌گویید تا کسی را که دوست دارید، آزار ندهید یا حتی وقتی به خودتان دروغ می‌گویید به نظرتان همان حقیقت می‌آید. این دروغ‌ها می‌تواند کوچک یا بزرگ باشد. شاید خودتان هم متوجه این دروغ‌ها نباشید. برخی جمله‌ها آنقدر تکرار می‌شود که فکر کردن درباره راست و دروغ آن دیگر ممکن است. گاهی اوقات هم این ذهن آگاه ماست که می‌خواهد خود را فریب دهد و به همین خاطر به خودش دروغ می‌گوید. وقتی برخی از این جمله‌ها را بشنوید تازه می‌فهمید که چقدر این جمله‌ها برای‌تان آشناست،‌ حالا فقط باید راست و دروغش را تشخیص دهید و دروغ‌ها را درست و به‌موقع از راست‌ها جدا کنید.

 

«رابطه من با همسرم بدون هیچ تلاشی خوب است»

بسیاری از زوج‌ها زمانی که می‌خواهند اولویت‌های زندگی‌شان را هماهنگ کنند، رابطه‌ صمیمانه‌شان را کنار می‌گذارند. شما باید تصمیم بگیرید این رابطه در زندگی شما مهم است و برایش وقت و انرژی بگذارید. گفته‌های شما آنقدر که عمل‌تان مهم است، تاثیر ندارد.

نکته: به کارهایی که انجام می‌دهید، نگاهی بیندازید و مطمئن شوید آنچه لازمه رابطه است انجام داده‌اید و به اندازه کافی وقت و انرژی برای رابطه‌تان گذاشته‌اید.

 

«من روی آنچه در شریک زندگی‌ام ندارم، تمرکز می‌کنم تا او را تغییر دهم»

مشکل این دروغ آن است که بیش از حد تمرکز می‌کنید؛ یعنی اگر در مورد آنچه دوست ندارید تمرکز کرده‌اید، دارید بیش از حد از این موضوع رنج می‌کشید. کافی است نگاهی به زندگی‌تان بیندازید. آیا فکر می‌کنید عشق و صبوری کاتالیزور تغییر است؟

نکته: اگر با حرف زدن یا حتی فقط فکر کردن در حال انتقاد از شریک‌تان هستید، ‌فورا آن را متوقف کنید و به چیزهایی فکر کنید که در مورد شریک زندگی‌تان دوست دارید، آن وقت می‌بینید که رابطه‌تان چقدر بهتر خواهد شد. پذیرش آنچه در مورد همسرتان وجود دارد خوب یا بد زندگی را شیرین‌تر می‌کند.

 
«من نباید بگویم چه می‌خواهم، او خودش باید بداند»

خیلی از افرادی که در رابطه زناشویی قرار دارند، از شریک‌شان انتظار دارند که یک ذهن‌خوان واقعی باشد. اگر انتظار دارید او یک روانشناس باشد باید بدانید، اشتباه می‌کنید و آسیب زیادی به رابطه‌تان وارد می‌کنید. اگر می‌خواهید نیازهای‌تان برآورده شود باید به دیگران بگویید که از آنها چه چیزی می‌خواهید. شما همچنین باید طوری به آنها بگویید که بشنوند. گاهی اوقات این جسارت می‌خواهد اما باید بدانید وقتی واضح آنچه می‌خواهید را بیان می‌کنید از خشم و سوءتفاهم جلوگیری می‌کنید.

نکته: چه چیزی می‌خواهید که طرف مقابل‌تان بداند؟ تنهایی بیشتر؟ ابراز احساسات بیشتر؟ کمک بیشتر در خانه، گذران وقت با دوستان؟ تنها راهی که می‌توانید هر کدام از اینها را به دست آورید این است که آنها را بخواهید.

 

«لازم نیست به او بگویم دوستش دارم، دوست داشتنم از کارهایی که برایش انجام می‌دهم، قابل درک است.»

یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌هایی که زوج‌ها به هم می‌گویند این است که وقتی وارد زندگی مشترک می‌شوند هرگونه ابراز احساسات را همانجا پشت در می‌گذارند. هیچ چیز مهم‌تر از حقیقت نیست. شاید با خودتان فکر کنید که لازم است تشکر کنید اما وقت و انرژی برای گفتن آن نمی‌گذارید. باید این عادت را پیدا کنید که هر نوع احساس قدردانی را بروز دهید با انجام مداوم این کار خواهید دید چقدر رابطه‌تان شادتر خواهد بود.

نکته: اگر کسی کاری برای شما انجام داد با دقت توجه کنید و یک کلمه توام با تقدیر و تشکر بیان کنید. این کلمه یا عبارت می‌تواند چیز ساده‌ای مانند «چقدر لبخندت رو دوست دارم» یا «شام چقدر خوشمزه بود» باشد.

دروغ

«ما هیچ وقت با هم دعوا نمی‌کنیم.»

هیچ رابطه زناشویی عاری از مسئله نیست اما اگر شما با آدم درستی در ارتباط باشید مشکلات با تلاطم کمتری از شما رد خواهند شد. گفتن این دروغ به خودتان باعث می‌شود، زمانی که برای اولین‌بار با همسرتان دچار مشکل می‌شوید، نتوانید از پس حل آن بربیایید.

نکته: رابطه زناشویی یک نوع مسئولیت‌پذیری دوطرفه به همراه دارد که هر طرف باید تلاش کند، بخش مربوط به خودش را بهبود ببخشد. این نکته را از یاد نبرید که شما با هم قوی‌تر هستید تا هر کدام به صورت تک‌تک.

 

«همه چیز تقصیر من است»

هیچ وقت بین زوجین، همیشه یک نفر مقصر نیست و معمولا اشتباه از دو طرف اتفاق می‌افتد اما گناهکار جلوه دادن خودتان، بستری برای شریک زندگی‌تان فراهم می‌کند تا هر روز حق به جانب‌تر از دیروز با شما برخورد کند.

نکته: روابط زناشویی و به طور کلی هر نوع رابطه‌ای توأم با عمل و عکس‌العمل است بنابراین اگر در مورد هر مشکلی فکر می‌کنید تقصیرش متوجه شماست،‌ این مسئله را بررسی کنید تا بیخود خودتان را محکوم نکنید.

 

«همسرم مرا کامل می‌کند»

واقعیت این است که هیچ کس نمی‌تواند شما را کامل کند در حالی که شما یک آدم کامل برای خودتان هستید. روابط می‌تواند سطح زندگی ما را بالا ببرد اما نمی‌تواند آن را بسازد یا حتی از بین ببرد.

نکته: باید بدانید شما به عنوان یک انسان کامل هستید و قرار نیست شما و همسرتان مانند دو نیمه‌گمشده با هم برخورد کنید که با پیدا کردن هم کامل می‌شوید. فقط کافی است سطح کیفی زندگی‌تان را ارتقا دهید. این از شما انسان بهتری می‌سازد نه کامل‌تر.

 

«باید از بخشی از خودم مراقبت کنم تا صدمه نبیند»

می‌توانید سال‌ها با فردی زیر یک سقف زندگی کنید اما به او اجازه ندهید از دیوارهای حفاظتی شما وارد شود. اگر رابطه‌ای زنده و در حال رشد می‌خواهید، باید ریسک‌پذیر باشید.

نکته: دیواری را که ساخته‌اید بررسی کنید. شاید شما با این کار باعث ایجاد تعارض بین خودتان و شریک زندگی‌تان شده‌اید. شاید می‌ترسید خواسته‌تان را ابراز کنید. بهتر است ریسک کنید و آنچه باعث ترس شما شده به شریک زندگی‌تان بگویید.

 

«او مرا دوست دارد بنابراین من می‌توانم هرطور می‌خواهم رفتار کنم»

خیلی اوقات افراد در روابط‌شان با شریک زندگی‌شان خیلی بدتر از آشنایان یا حتی غریبه‌ها رفتار می‌کنند. آنها خیال می‌کنند چون همسرشان دوست‌شان دارد آنها مجوز هر نوع رفتاری را خواهند داشت. این دقیقا خلاف چیزی است که برای زنده نگهداشتن عشق به آن نیاز دارید.

نکته: این هفته یک کار خوب برای همسرتان انجام دهید بدون آنکه انتظار داشته باشید، چیزی دریافت کنید.

 

«روش من درست است و روش او غلط»

این امکان که نظر یا روش فرد دیگر در انجام کاری به همان اندازه درست باشد که روش شما، اصلا دور از ذهن نیست. تنها چون راه آنها متفاوت است به این معنا نیست که اشتباه می‌کنند. اگر مدام قضاوت کنید دیوار دفاعی سختی دورتان ساخته‌اید که فرصت ابراز عشق را از یکدیگر می‌گیرید.

نکته: کسی را انتخاب کنید که به نظر می‌رسد همیشه دکمه عصبانیت یا قضاوت را در شما روشن می‌کند. در طول مکالمه فقط به این فرد گوش کنید بدون قضاوت، نه چیزی بگویید و نه چیزی به ذهن‌تان بیاورید، خب چه کشف می‌کنید؟

 

مجله زندگی ایده آل

 

 این مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
در صورت تمایل به این موضوع نظر دهید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
 • بهترین زمان برای رابطه زناشویی

  بهترین زمان برای رابطه زناشویی   مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بیان اینکه «برقراری رابطه جنسی میان زن و شوهر به زمان خاصی از شبانه روز محدود نمی‌شود» گفت:« مکان برقراری رابطه …

 • درمان سوزش بعد از دخول،سوزش واژن درمان سوزش بعد از دخول | بعد از رابطه جنسی واژنم سوزش دارد | درد هنگام نزدیکی

  درمان سوزش بعد از دخول،سوزش واژن از آنجایی که طول مجرای پیشابراه در خانم ها بسیار کوتاه است، بخصوص در روابط اولیه جنسی که دوطرف شاید تجربه کافی هم نداشته باشند (مثلاً ماه عسل)، بروز …

 • دیسپارونیا (درد هنگام نزدیکی)

    دیسپارونیا چیست؟ به هرگونه فعالیت زناشویی که همراه با درد باشد، دیسپارونیا یا فعالیت زناشویی دردناک می‌گویند. درد ممکن است با اولین نزدیکی اتفاق بیفتد که به آن اولیه می‌گویند و یا ثانویه باشد …

 • رابطه جنسی بهتر با این حرکات ورزشی

      با انجام این تمرینات رابطه جنسی بهتر را تجربه کنید (+تصاویر) رابطه ی جنسی، به خودی خود، فعالیتی بدنی است   با انجام این تمرینات رابطه جنسی بهتر را تجربه کنید (+تصاویر) با …

 • تبخال تناسلی چیست؟

  بیماری مقاربتی تبخال تناسلی به سادگی منتقل می شود   بسیاری از مجامع بهداشتی روی بیماری های مقاربتی از قبیل ایدز و هپاتیت متمرکز می شوند، در حالی که تبخال تناسلی از بیماری های مقاربتی …

 • قرص درمان زود انزالی لیست بهترین قرص و دارو برای درمان زود انزالی حین رابطه جنسی

  داروهای موثر برای تاخیر در انزال مردان هنگام رابطه برخی از دارو ها هستند که برای درمان زودانزالی مردان حین رابطه جنسی با همسر استفاده می شوند. البته بهتر است که زودانزالی بوسیله روش های …

 • درمان سردمزاجی در طب سنتی / تقویت نیروی جنسی

  گیاهان دارویی موثر در درمان سردمزاجی درمان سردمزاجی و تقویت قوای جنسی با روش های غیر شیمیایی و با استفاده از درمان های طبیعی و گیاهی را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. در حدیثى از …

مطالب قبلی این بخش
 • دکوراسیون اتاق کودک

  ضرورت دقت در طراحی دکوراسیون اتاق کودک از این جهت می باشد که برای رشد و پرورش بهتر کودک، باید به محیط بازی و سرگرمی وی توجه کرد. افرادی که دوره ی کودکی سرشار از شادی و …

  • زیباترین طراحی های اتاق خواب – سری چهارم

   سری چهارم گالری تصاویری از چیدمان های زیبا و شیک اتاق خواب   در هر خانه، اتاق خواب برای گذراندن وقت آزاد و استراحت ضروری می باشد، و برای اینکه افراد در اتاق خوابشان به …

   • انواع فوم و اسفنج مبلمان

    انواع فوم و اسفنج مبلمان   حتما برای شماهم پیش آمده است که برای خرید مبل به بازار مبلمان سر بزنید و در هنگام خرید مبل از فروشندگان مبل در مورد این موضوع سوال کنید …

    • آموزش نقاشی نقطه ای روی قوری

     آموزش نقاشی نقطه ای روی قوری   قبلا در نقاشی نقطه ای : آموزش تصویری + نمونه کار با تکنیک نقاشی نقطه ای آشنا شدید و در آموزش نقاشی نقطه ای روی ظروف شیشه ای …

     • آموزش دوخت کاور قابلمه برای پیک نیک آموزش دوخت کاور قابلمه برای پیک نیک

      آموزش تصویری دوخت کاور قابلمه برای پیک نیک  با دوخت کاور قابلمه علاوه بر گرم نگهداشتن غذای مسافرتی تون ، حمل اون هم براتون ساده تر می شه. این کیف قابلمه زیبا را بدوزید و …

      • نمونه های تزیین سفره هفت سین

       گلچینی از عکس های تزیین سفره هفت سین مدل سفره هفت سین,تزیین سفره هفت سین,چیدمان سفره هفت سین سفره هفت سین فانتزی, سفره هفت سین سنتی نمونه هایی از چیدمان زیبای سفره هفت سین – …

       • ساخت گلدان , تزیین گلدان ایده هایی برای ساخت گلدان خانگی

        پیشنهادهای برای تزیین و ساخت گلدان خانگی خلاقانه و زیبا  اگر مایل به ساخت گلدان های زیبا و جدید با وسایل بلااستفاده و به ظاهر غیرممکن هستید با ما همراه باشید تا بیش از ۲۰ ایده …